انتخاب میز بار

بهترین راه برای انتخاب میز بار کدامست؟

انتخاب میز بار، مسئله ی مهمی است که در سال های اخیر به واسطه ی محبوبیت زیادی که میزبارها پیدا کرده اند، به مسئله ی مهمی تبدیل شده است. در طول این مقاله برای شما تشریح می کنیم که چه مواردی را باید در انتخاب خودتان مد نظر قرار دهید تا یک میز بار بسیار عالی و مناسب بر اساس سلیقه و دکوراسیون خودتان انتخاب کنید.

در حال حاضر، میزهای بار نه تنها برای خانه ها بلکه برای اهداف تجاری نیزمحبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند. میزهای بار شیک و در عین حال کاربردی، دکوراسیون بسیار خاصی را به منزل شما می دهد.

با انتخاب میز بارهای مختلف، انتخاب مناسب می تواند کمی استرس آور و سخت باشد.

 به همین دلیل ما این راهنما را آماده کرده ایم تا به شما در انتخاب درست کمک کنیم.

انتخاب میز بار

بهترین ارتفاع برای انتخاب میز بار باید چقدر باشد؟

ارتفاع میز بار تعیین کننده میزان راحتی آن برای کاربران است. برای صندلی ها، ارتفاع استاندارد میز، بهترین است.

ارتفاع مناسب برای انتخاب میز بار، ارتفاع تقریبی بین 86 تا 91 سانتی متر است، در حالی که ارتفاع میز استاندارد بین 71 تا 76 سانتی متراست. برخی از میز بارهای دیگر در ارتفاع های کاملا مختلفی وجود دارند. 

قبل از انتخاب میز بار، صندلی خود را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید از مجموعه های مختلف، میز بار با هر شکلی و ارتفاعی که مناسب شما و دکوراسیونتان است را خریداری کنید، ولی بهترین ارتفاع میز بار همین است.

 

چگونه می توان اندازه مناسب را برای انتخاب میز بار در نظر گرفت؟

اندازه میز بار بدون شک جنبه ی مهمی است که در انتخاب میز بار مناسب، باید در نظر گرفت. یک میز خیلی کوچک نمی تواند پذیرای مهمانان کافی باشد. یکی که خیلی بزرگ است نیز، ممکن است در داخل اتاق باشد یا اتاق را نامتعادل جلوه دهد.

برای انتخاب اندازه ی صحیح، با اندازه گیری دقیق فضایی که میز قرار است در آنجا قرار بگیرد، شروع کنید. حداقل 45 سانتی متر در همه ی طرف ها فاصله بگذارید و آن فضاها را برای نشستن، اختصاص دهید. تا زمانی که به حداکثر اندازه نسبت به فضای خود برسید، میز را به سمت بیرون گسترش دهید.

چقدر باید بین صندلی و میز بار فاصله بگذارم؟

 آیا آرنج من خیلی بالا خواهد بود؟

 آیا باید یک چهارپایه با پشتی انتخاب کنم؟ 

ارتفاع و بلندی صندلی بار شما: تناسبی بین راحتی و سبک!

کارکرد صندلی بار شما چه خواهد بود؟

این صندلی ها چه برای مصارف خصوصی یا حرفه ای مورد استفاده قرار گیرند، شما باید در انتخاب صندلی بار بسیار دقت کنید. هنگام طراحی یک رستوران، بار یا آشپزخانه که به صندلی های بار نیاز دارد، باید برای نیازهای آینده فضا مناسب باشد.

بنابراین، صندلی باری که انتخاب می‌کنید باید راحتی صندلی و همچنین ظاهر زیبایی داشته باشد، زیرا بخش مرکزی دکوراسیون شما خواهد بود.

داشتن ارگونومی خوب، نشستن و وضعیت بدن بدون توجه به استفاده از صندلی بار، بسیار مهم است. بنابراین ارتفاع صندلی بار یک معیار اساسی است که باید طراحی، راحتی و کیفیت در آن در نظر گرفته شود.

شکل برای انتخاب میز بار باید چگونه باشد؟

یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که شکل میز بار را بر اساس ظاهر میز بارهای مستطیلی و مربعی که بسیار رایج هستند، انتخاب کنید.

برای فضاهای بسیار کوچک، یک میز گرد می تواند صندلی های بیشتری را در اطراف خود جای دهد.

انتخاب میز بار کلاسیک

ارتفاع یک میز کلاسیک حدود 90 تا 110 سانتی متر است. این میزها اغلب در کنار چهارپایه های بار یا صندلی های بلند برای صرف شام با خانواده، صرف صبحانه یا نوشیدنی با دوستان استفاده می شوند. اندازه پایه باید حدود 20 تا 30 سانتی متر کمتر از ارتفاع میز باشد.

انتخاب میز بار جزیره

در حال حاضر میزهای بار جزیره ای یا نیمه جزیره ای بسیار شیک، میزهای بلندی هستند که دارای محفظه های ذخیره سازی نیز هستند. از این میزها هم می توان به عنوان اکستنشن کانتر و هم به عنوان میز بار استفاده کرد. معمولاً با ارتفاع حدود 90 سانتی متر، میز جزیره ای را می توان در مرکز اتاق یا در زاویه ای نسبت به میز کار موجود قرار داد.

انتخاب میز بار پیشخوان

میزهای بار پیشخوان، به شما این امکان را می دهند که ایستاده غذا بخورید. بنابراین آنها کمی بلندتر از سایر میزهای بار در حدود 110 تا 120 سانتی متر ارتفاع هستند. از این میزها می توان برای غذا خوردن در حین حرکت یا خوردن قهوه با صبحانه در صبح استفاده کرد و معمولاً دارای یک میز کوچکتر نیز هستند.

اگر که دوست دارید انواع مختلف میز بارها را ببینید، حتما روی لینک بزنید و بهترین میز بار را برای خودتان انتخاب کنید.

چه موادی بهتر است روی میز بار قرار گیرد؟

مواد روی میز بار از لمینت منحصر به فرد گرفته تا چوب طبیعی متغیر هستند. به طور کلی، مراقبت و تمیز کردن روکش چوب تیره، نسبتا آسان است.

علاوه بر این، در بیشتر فضاها ایده آل به نظر می رسند.

 یک میز بار با رویه چوبی، نیز کمتر نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، به علاوه جذابیت شیک و طبیعی نیز دارد.

لمینت ها یا روکش ها معمولاً به عنوان موادی برای میز بار نیز استفاده می شوند. آنها از لایه های نازک چوب ساخته شده اند. در حالی که جالب و زیبا نیز هستند، اما باید به درستی از آنها مراقبت شود زیرا بیشتر در معرض تراشه و آسیب هستند. رومیزی لمینت معمولاً ارزانتر است.

برای داشتن میز باری که کاملاً متفاوت است، یک میز بار با روکش چرم مصنوعی، حالتی مدرن به طراحی سنتی شما می دهد. سنگ مرمر و گرانیت نیز روکش های کلاسیک هستند.

انتخاب میز بار

رویه شیشه ای نیز محبوب است و تمیز کردن آن نیز آسان است، در سبک های مختلف موجود است و ضد آب نیز است. در حالی که شیشه شفاف زیبا و مینیمالیستی است، شیشه دودی، شفاف، مشکی و مات جایگزین های مدرن تری را ارائه می دهند.

انتخاب قاب میز بار 

قاب های چوبی برای اکثر میزهای بار و در اکثر فضاها مناسب هستند. این میز بارها همچنین سریع و آسان، تمیز می شوند. به دنبال قاب های چوبی طبیعی، روشن یا تیره باشید.

جلوه های یک قاب واقعی در مقایسه با جلوه های رومیزی، جذاب تر و با ظرافت بیشتر است. به یاد داشته باشید که بهترین راه برای انتخاب یک قاب، در نظر گرفتن وسایل دیگری است که قبلاً در اتاق وجود داشته اند. ممکن است قبلاً چهارپایه های کروم براق را انتخاب کرده باشید. اگر چنین است، پس به یک میز بار کروم منطبق با چهارپایه های موجود نیاز دارید.

اگر آشپزخانه ی شما دارای وسایل استیل است، یک انتخاب خوب انتخاب میز بار مات است، که روکشی مشابه دارد. هر دو ماده به دلیل وزن قابل توجهی که دارند ثبات و استحکام را تضمین می کنند. 

انتخاب میز بار

رنگ بندی میزهای بار

صندلی بار شما نه تنها باید با وسایل آشپزخانه ی شما، بلکه باید با طراحی کلی داخلی آشپزخانه ی شما نیز سازگار باشد. چهارپایه های بار از رنگ های تیره و روشن، مانند سفید، سیاه و قهوه ای روشن، به راحتی قابل تطبیق هستند، و با بسیاری از رنگ آمیزی ها منطبق می شوند و می توانند به خوبی با اکثر پیشخوان ها و تم کلی اکثر طراحی های داخلی امروزی، هماهنگ شوند. 

توصیه می کنم حتما مقاله ی میز بار گرد را مطالعه بفرمایید.

آیا به دنبال رنگی هستید که خیلی جدید باشد؟ 

ما در شرکت ساروچرمینه سالهاست که در زمینه ی طراحی و تولید انواع مختلف میزبارها در رنگ های متنوع فعالیت داریم و شما می توانیم ثبت سفارش خود را از ما داشته باشید.

در این مقاله آموزش دیدید که چگونه انتخاب میز بار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. معیارهای مختلفی برای این مسئله وجود دارند که باید در زمان انتخاب بررسی شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *