دیوارپوش چیست و چه جاهایی کاربرد دارد؟

در حالی که دیوارپوش‌ها مترادف با فضای داخلی قدیمی بودند، در سال‌های اخیر دوباره برگشته‌اند. به لطف تنوع گسترده الگوها و چاپ ها و فهرست طولانی از مزایا، در بسیاری از محیط های تجاری به یک عنصر اصلی تبدیل شده اند.

دیوارپوش چیست؟

دیوارپوش ها نوعی تزئین هستند که هم در فضاهای تجاری و هم در فضاهای مسکونی قابل استفاده است. این اصطلاح همه چیز را از کاغذ دیواری گرفته تا پارچه های بافت دار را در بر می گیرد و دارای طیف وسیعی از مزایای از جمله ویژگی های کاربردی و طراحی است.

دیوارپوش یا رنگ آمیزی

هنگام تعیین اینکه آیا دیوارپوش برای فضای شما مناسب است یا خیر، مهم است که آن را با گزینه دیگر خود مقایسه کنید: نقاشی. بسته به بودجه، طراحی و تردد پا، پاسخ ممکن است متفاوت باشد.

  • بودجه

وقتی صحبت از نقاشی در مقابل دیوارپوش می شود، نقاشی معمولاً به هزینه های اولیه کمتری نیاز دارد. از آنجایی که رنگ معمولاً نسبت به دیوارپوش ها هزینه کمتری دارد و رنگ آمیزی به دقت کمتری نسبت به نصب دیوارپوش نیاز دارد. که ممکن است برای پنهان کردن درزها نیاز به ردیف کردن کامل چاپ ها و الگوها داشته باشد – یک تیم حرفه ای برای رنگ آمیزی اتاق هزینه کمتری نسبت به استفاده از دیوارپوش ها پرداخت می کند.

 

  • گزینه های طراحی

بسته به اینکه می خواهید فضای شما چگونه به نظر برسد، انتخاب بین دیوارپوش یا نقاشی ممکن است ساده باشد. رنگ آمیزی یک گزینه عالی و کم هزینه برای اتاقی است که می خواهید یک رنگ داشته باشید. اما اگر به دنبال اضافه کردن یک الگو به دیوار خود هستید، باید به گزینه های دیگر خود نگاه کنید. اگر از کاغذ دیواری برای قرار دادن الگوی روی دیوار خود استفاده می کنید، حتماً با یک متخصص باتجربه کار کنید تا از یک روکش یکپارچه با الگوهای کاملاً هم تراز اطمینان حاصل کنید.

مزایای دیوارپوش

 علاوه بر مزایای سبک و طراحی، مزایای کاربردی مختلفی نیز ارائه می دهند.

مزایای آکوستیک

برای کمک به کاهش سر و صدا در اتاق ها می توان از دیوارپوش ها استفاده کرد. در حالی که آنها نمی توانند یک اتاق را به طور کامل عایق صدا کنند – اگرچه راه حل های چند مرحله ای برای آن وجود دارد – آنها می توانند به طور قابل توجهی به کاهش نویز ناشی از یک فضا کمک کنند.

فضاهایی مانند اتاق‌های هیئت مدیره، دفتر خصوصی، اتاق‌های هتل، آپارتمان‌های مسکونی و سالن‌های سینما همگی از یک برنامه کاغذدیواری جذب‌کننده صدا بهره می‌برند.

برای اطمینان از اینکه دیوارپوش شما تا حد ممکن صدا را کاهش می دهد، یک متخصص را استخدام کنید که قبلا دیوارپوش های جاذب صدا را نصب کرده است.

دیوارپوش

مزایای تعمیر و نگهداری

همانطور که قبلا ذکر شد، دیوارپوش ها دارای مزایای نگهداری اضافی هستند. از آنجایی که بسیاری از آنها ها قابل شستشو یا شستشو هستند، حفظ ظاهری تمیز در مناطق پرتردد آسان است.

دیوارپوش‌ها علاوه بر تمیز کردن آسان، با نصب صحیح می‌توانند چندین دهه دوام بیاورند و هزینه‌های نگهداری را به حداقل می‌رسانند. در مقایسه با رنگ، که نیاز به روتوش مداوم از بریدگی ها، تراشه ها و ترک ها دارد، دیوارپوش ها می توانند در درازمدت صرفه جویی در هزینه ها داشته باشند.

دیوارپوش های چرمی

دیوار پوش چرمی علاوه بر زیبایی بصری که دارند، موجب روح دادن به قسمت هایی چون اتاق خواب، نشیمن، دیوار اطراف میزبار و… خواهد شد.به عنوان مثال اگر شما در اتاق خواب خود از سرویس خواب ساده ای استفاده کرده اید، می توانید برای جذابیت هرچه بیشتر فضای خواب خود از دیوارپوش های چرمی استفاده کنید تا فضای خواب و استراحت شما روح تازه ای، توام با آرامش را تجربه کند.

انتخاب یک نوع دیوارپوش

هنگامی که تصمیم گرفتید از دیوارپوش برای فضای خود استفاده کنید، باید گزینه خود را برای استفاده از آن محدود کنید (یا می توانید از یک کمک حرفه ای استفاده کنید).

دیوارپوش های تجاری قراردادی

چندین گزینه محبوب تجاری وجود دارد که به طور خاص برای امکاناتی مانند ساختمان های آپارتمانی، هتل ها، فروشگاه های خرده فروشی و بیمارستان ها استفاده می شود. آنها برای برآوردن عملکرد خاص و ویژگی های فیزیکی مشخص شده در مشخصات فدرال برای املاک تجاری ایجاد شدند.

توصیه می کنم به مقاله ی سرویس خواب مدرن سر بزنید.

یک بستر کاغذی که با یک سطح تزئینی از وینیل یا پی وی سی از نوع اکریلیک پاشیده یا پوشانده شده است. از آنجایی که بادوام است و تمیز کردن آن آسان است، این یک راه حل عالی برای مناطقی است که بیشتر در معرض چربی و رطوبت هستند مانند آشپزخانه اداری یا حمام.

این پوشش با یک بستر کاغذی لمینت شده روی یک سطح تزئینی جامد ساخته شده است. آنها بادوام هستند، در صورت لزوم می توانند پوسته شوند و در برابر ساییده شدن مقاومت کنند. در حالی که بادوام است، آنقدر بادوام نیست که برای ورودی ها یا راهروهای شما به خوبی کار کند. در عوض، آن را برای اتاق استراحت کارکنان خود در نظر بگیرید.

این سبک دارای یک بستر پارچه یا مصنوعی است که روی یک سطح تزئینی وینیل جامد لمینت می‌شود. دو نوع اصلی وجود دارد: وینیل جامد و کاغذ. وینیل جامد برای فضاهایی که نیاز به تمیز کردن و دوام آسان دارند ایده آل است، در حالی که کاغذ می تواند بسیار متفاوت باشد و باید به صورت موردی مورد توجه قرار گیرد.

این دیوارپوش ها در سه نوع تولید می شوند :

  • نوع اول : وظیفه سبک برای مناطق با ترافیک سبک تا متوسط.
  • نوع دوم : متوسط/سنگین برای استفاده در مناطق پر تردد و مناطق عمومی.
  • نوع سوم : برای مناطق با ترافیک سنگین که نیاز به حفاظت بیشتر از دیوار دارند.
دیوارپوش

دیوارپوش های تجاری تخصصی

در حالی که دیوارپوش های رایج برای مناطق پرترافیک مفید هستند، دیوارپوش های تخصصی برای کمک به افزودن جلوه های چشمگیر به اتاق ها در دسترس هستند. در حالی که بسیار تزئینی هستند، این گزینه ها فقط باید در مناطق کم تردد استفاده شوند. این شامل :

  • افکت رشته ای :

این افکت با نخ های عمودی نازک که روی یک بستر کاغذی چند لایه شده ایجاد می شود. از آنجایی که نمی تواند در برابر سایش و پارگی زیاد مقاومت کند، یک راه حل عالی برای مکان های کم تردد مانند دفتر یا اتاق جلسات است.

  •  نساجی طبیعی :

این پوشش‌ها معمولاً برای پایداری ابعادی بیشتر به پشتی لمینت می‌شوند و به جلوگیری از آمدن چسب به سطح کمک می‌کنند.

  •  صوتی :

برای مناطقی که صدا نیاز به جذب و کنترل دارد، این پوشش ها ایده آل هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، آنها اغلب در اتاق های جلسات، تئاترها، و سالن ها، در میان مکان های دیگر استفاده می شوند.

کدام برای شما مناسب است؟

دیوارپوش های تجاری واقعاً همه کاره هستند و می توان آنها را سفارشی کرد تا برای فضای شما بهترین عملکرد را داشته باشند. از سالن‌های پرتردد بیمارستان گرفته تا لابی کوچک هتل، گزینه‌ای وجود دارد که برای هر فضا مناسب است.

برای کمک به تعیین نوع مناسب برای فضای خود، پیشنهاد می کنیم با یک نقاش تجاری با تجربه در نصب دیوارپوش های تجاری مشورت کنید. آنها نه تنها می توانند بهترین توصیه ها را در مورد مواد ارائه دهند، بلکه می توانید مطمئن باشید که دیوارپوش شما به درستی نصب می شود تا برای سال های آینده دوام بیاورد.

برای کمک به نصب یکپارچه و طولانی مدت دیوارپوش، همین امروز با شرکت ساروچرمینه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *