سایز تخت خواب

سایز تخت خواب: بهترین و مناسب ترین سایز تخت خواب کدام است؟

در این مقاله اطلاعات بسیار زیادی را در زمینه ی سایز تخت خواب در اختیار شما قرار می دهیم.

شما می توانید با استفاده از این مقاله به راحتی تخت خواب خودتان را انتخاب کنید. در این مقاله اطلاعات زیادی برای شما فراهم شده است، که می توانید تخت خواب مورد علاقه ی خودتان را انتخاب کنید.سایز تخت خواب

نتیجه گیری ما به این شکل است که شما در حال خرید یک تخت یا تشک جدید هستید، اما در مورد سایز تخت خواب مطمئن نیستید.

 “آیا اندازه ی استانداردی وجود دارد؟” 

“آیا باید چارچوب تخت و تشک را همزمان بخرم؟”

سایز تخت خواب کینگ در مقایسه با یک تخت خواب دو نفره استاندارد چقدر است؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات زیادی را در خدمت شما قرار دهیم.

سایز تخت خواب ها با توجه به اندازه تشکی که مورد استفاده قرار می دهند، اندازه گیری می شود که یک اندازه گیری استاندارد است.

 با این حال، ابعاد واقعی فریم‌های تخت می‌تواند با توجه به شکل و سبک آنها متفاوت باشد، که اغلب باعث سردرگمی می‌شود. یک اشتباه رایج این است که از اندازه‌گیری اندازه ی تشک برای فضای مورد نیاز استفاده کنید، اما برای اندازه‌گیری دقیق باید به ابعاد تک تک فریم تخت توجه کنید، زیرا از فریمی به فریم دیگر متفاوت است و تقریباً همیشه کمی بزرگتر از ابعاد تشک است.

 

بیشتر تخت‌خواب‌ها/تشک‌های مدرن فروخته شده، با استفاده از ابعاد امپراتوری ساخته می‌شوند، اما عموماً در معادل‌های متریک تقریبی خود فروخته می‌شوند:

سایز تخت خواب

تخت و تشک یک نفره کوچک چه اندازه است؟

تخت‌ها و تشک‌های یک نفره کوچک برای کودکان با اندازه ی کوچک‌تر، بسیار ایده‌آل هستند. عرض آنها 75 سانتی متر و طول آن 190 سانتی متر است. در ابعاد امپراتوری، این برابر است با 2 فوت و 6 اینچ عرض و 6 فوت و 3 اینچ طول.

 فریم‌ها و تشک‌های تخت یک نفره کوچک (2’6 اینچی) در اتاق‌خواب‌های کوچک‌تر که فضا کم است، بسیار مفید هستند. آنها همچنین یک تخت “انتقال” خوب برای کودکان خردسال هستند که از این تختخواب به اولین تخت خواب برای دوران “بزرگسالی” خود می روند.

بهترین سایز تخت خواب برای: کودکان خردسال به عنوان “اولیت تخت خواب برای دوران بزرگسالی”، اتاق های کوچک و تخت مهمان بسیار مفید است.

تخت و تشک یک نفره چه اندازه است؟

این سایز تخت خواب هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مناسب است.

یک تخت و تشک یک نفره 90 سانتی متر عرض و 190 سانتی متر طول دارد. در ابعاد امپراتوری، این برابر با 3 فوت عرض و 6 فوت و 3 اینچ طول است.

تخت‌های یک‌نفره (۳ اینچی) پهن‌تر از تخت‌های یک نفره کوچک هستند و فضای مناسبی را برای خواب یک نفره فراهم می‌کنند. این رایج ترین اندازه برای تخت های کودکان، از جمله تخت های دو طبقه ای است. برای کودکان در حال رشد، تخت های یک نفره می توانند هر گونه جهش رشد را، از کودک نوپا تا سنین نوجوانی، را کاملا شامل می شود.

تخت و تشک دو نفره کوچک (کوئین) چقدر است؟

در ابعاد متریک سایز تخت خواب و تشک دو نفره کوچک به عرض 120 سانتی متر و طول 190 سانتی متر است. این معادل 4 فوت عرض و 6 فوت 3 اینچ طول است.

 تخت «کوچک دو نفره» (4 فوت) (همچنین که به عنوان «ملکه» یا «سه ربع» نیز شناخته می‌شود)، پهن‌تر از یک تخت یک نفره است، اما عرض آن از تخت دو نفره کمتر است. فضای زیادی را برای دو نفر فراهم می کند (اگرچه ممکن است دو بزرگسال آن را کمی “کوچک” بدانند).

برای اتاق خواب های کوچکتر و اتاق های مهمان، و برای یک تخت خواب دو نفره استاندارد، کاملاً عالی است.

تخت و تشک دو نفره چه سایزی است؟

تخت و تشک دو نفره استاندارد با واحدهای متریک 135 سانتی متر عرض و 190 سانتی متر طول مورد استفاده قرار می گیرد. این یک تخت و تشک دو نفره استاندارد (4’6 اینچ) است که برای خواب راحت دو بزرگسال، طراحی شده است. این تخت خواب رایج ترین و در دسترس ترین اندازه برای همه انواع تخت است.

بهترین سایز تخت خواب: مناسب برای 2 نفر و برای اتاق خواب های کوچک تا متوسط است.

سایز تخت خواب و تشک کینگ چه اندازه است؟

سایز تخت خواب و تشک کینگ با واحدهای متریک 150 سانتی متر عرض و 200 سانتی متر طول وجود دارد. تخت و تشک کینگ که به واحدهای امپراتوری تبدیل شده است، ۵ فوت عرض و ۶ فوت و ۶ اینچ طول دارد.

 تخت استاندارد “کینگ سایز” (5 اینچ)، دارای طول بیشتری نسبت به تخت و تشک استاندارد “دو نفره” است. به جای 6’3 اینچ 6’6 اینچ است.

 یک تخت خواب کینگ، فضای زیادی را برای خواب دو بزرگسال فراهم می کند، اما باید فقط در اتاق خواب های بزرگتر با فضای بیشتر استفاده شود.

بهترین سایز تخت خواب برای: 2 نفر که فضای اضافی را می خواهند و همچنین افرادی که قدشان بیشتر از 190 سانتی متر است.

اگر که دوست دارید انواع مختلفی از سرویس خواب ها رو ببینید حتما روی لینک بزنید و سرویس خواب مورد علاقتون ر انتخاب کنید.

سایز تخت خواب و تشک سوپر کینگ چه سایزی است؟

با ابعاد 180 سانتی متر عرض و 200 سانتی متر طول، یا به همان اندازه 6 فوت عرض و 6 فوت و 6 اینچ طول، سوپر کینگ بزرگترین در بین تمام اندازه های استاندارد است.

تخت سوپر کینگ (6 اینچ) فضای فراوانی را برای خواب دو بزرگسال فراهم می کند.

 مناسب برای زوج هایی که فضای شخصی خود را ترجیح می دهند.

بهترین سایز تخت خواب برای: 2 نفر برای اتاق خواب های بزرگ که به فضا در هنگام خواب اهمیت می دهند.

اینها اندازه‌های استاندارد تخت‌خواب‌ها و تشک‌ها هستند، اما مطمئن شوید که همیشه آن را دوبار بررسی کنید. 

سایز تخت خواب
سایز تخت خواب

تخت های بسیار بزرگ

سایز تخت خواب های بسیار بزرگ هر سالی که می گذرد محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. به طوری که اندازه ی تخت های بسیار بزرگ خاصی وجود دارد که به دلیل محبوبیت آنها نام های “غیر رسمی” به آنها داده شده است.

بنابراین،

تخت بسیار بزرگ چیست؟

خوب، یک تخت بسیار بزرگ، بزرگتر از اندازه های استاندارد موجود است (این یک سوپر کینگ سایز است). 

تخت های بسیار بزرگ به ابعاد فوق که گفته شد محدود نمی شوند. بسته به نوع تشک و چارچوب تخت مورد نیاز، تخت بسیار بزرگ شما می تواند هر اندازه ای باشد.

کدام سایز تخت خواب را انتخاب کنیم؟

ابعاد تخت یک نفره

92 در 188 سانتی متر

یک تخت یک نفره، فضای کافی برای خواب یک نفر را فراهم می کند. با ابعاد 92 در 188 سانتی متر، جمع و جور است و برای اتاق خواب کودکان و همچنین آپارتمان و استودیو بسیار مناسب است. 

ابعاد تخت یک نفره بلند

92cm x 203cm

افراد قد بلند، این مورد برای شماست. 16 سانتی متر بلندتر از یک تخت یک نفره، ابعاد تخت یک نفره بلند 92 سانتی متر در 203 سانتی متر است که بسیار محبوب است.

ابعاد تخت یک نفره کینگ

107 در 203 سانتی متر

این سایز تخت خواب، ایده آل برای بچه های در حال رشد، نوجوانان و بچه های بزرگ است که بعد از ناهار به خواب می روند. ابعاد تخت یک نفره کینگ 107 در 203 سانتی‌متر است که هم پهن‌تر و هم بلندتر از تخت‌خواب یک نفره سنتی است.

توصیه می کنم حتما مقاله ی جدیدترین سرویس خواب رو ببینین.

ابعاد تخت دو نفره

138 در 188 سانتی متر

ابعاد تخت دو نفره که به عنوان تخت کامل نیز شناخته می شود، 138 در 188 سانتی متر است. از آنجایی که طول آن استاندارد است، تخت دو نفره برای نوجوانان و بزرگسالان ایده آل است. 

ابعاد تخت کوئین

153 در 203 سانتی متر

محبوب ترین اندازه تشک ما، ابعاد تخت کوئین 153 در 203 سانتی متر است. فضای اضافی برای افرادی است که فضای بیشتری می‌خواهند و همچنین برای زوج‌هایی در هر سنی و والدینی مورد استفاده قرار می گیرد.

ابعاد تخت کینگ

183 در 203 سانتی متر

ابعاد تخت کینگ 183 در 203 سانتی متر است. این بزرگترین تخت خواب سنتی ما است و برای زوج ها یا افرادی که به دنبال خوابی مطلوب و بدون مزاحمت هستند، بهترین هستند.

آیا می دانستید؟ شما می توانید دو تخت یک نفره بلند را برای پایه تخت کینگ قابل تنظیم یا تقسیم خود سفارش دهید.

ابعاد تخت سوپر کینگ

203 در 203 سانتی متر

دوست دارید دراز بکشید؟ تخت سوپر کینگ یک سطح بالاتر از تخت کینگ است و 20 سانتی‌متر عرض اضافی با ابعاد 203 در 203 سانتی‌متر ارائه می‌کند. 

ما در شرکت ساروچرمینه سالهاست که در زمینه ی طراحی و تولید انواع مختلف سرویس خواب ها با انواع سایز تخت خواب، فعالیت بسیار زیادی داریم. شما می توانید سرویس خواب خود را از ما خریداری کنید و لذت بسیار زیادی ببرید.

توصیه می کنم مقاله ی تخت خواب ارزان و شیک را مطالعه بفرمایید.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *