سرویس خواب مدرن

سرویس خواب مدرن با چه سبک از اتاق خواب همخوانی دارند؟

افراد زیادی از تنوعی که در سرویس های خواب مدرن وجود دارد، هیچ آگاهی ندارند. به همین دلیل فکر می کنند که باید در میان نمونه های محدودی که می شناسند یکی را انتخاب و در اتاق خواب خود قرار دهند. در حالی که انواع و طرح های مختلفی از سرویس های خواب مدرن وجود دارد که شما باید بر اساس اتاق خواب خودتان در میان آنها یکی را انتخاب کنید. 

در این مقاله برای شما معیارها و دلایل زیادی را می آوریم تا متوجه شوید با چه معیارهایی باید برای اتاق، سرویس خواب مدرن انتخاب کنید. 

اندازه های سرویس های خواب مدرن متفاوت است

مورد اول که در انتخاب سرویس خواب مدرن برای اتاق خواب بسیار مهم است، اندازه تخت است. شما در ابتدا باید مشخص کنید که چه سایزی از تخت را نیاز دارید. ما در اینجا کاملا برای شما توضیح می دهیم. 

1- تخت توئین یا تک نفره

این تخت ها کوچکترین اندازه ی تخت ها هستند. طول این تخت ها 190.5 سانتی متر و عرض آن 96.5 سانتی متر است. این مدل تخت ها مناسب افراد مجرد، کودکان، تخت های دو طبقه و … است. 

2- تخت توئین سایز بزرگ، ایکس لارج

این سرویس خواب های مدرن، پنج اینچ از مدل قبلی بزرگتر هستند. یعنی طول آنها 203 و عرض شان 96.5 سانتی متر است. این مدل تخت ها مناسب افراد نوجوان با قد بلندتر، برای اتاق های خوابگاه ها و همچنین افراد مجرد که فضای زیادی در اتاق خواب ندارند، بسیار مناسب هستند. 

3- تخت دابل یا فول

این تخت ها 16 اینچ از سرویس خواب های مدرن توئین بزرگتر هستند. 134.5 سانتی متر عرض و 190.5 سانتی متر طول آن است. و برای اتاق مهمان بسیار مناسب است. 

4- تخت های کویین

اندازه ی این سرویس های خواب مدرن 152.5 در 203 سانتی متر است. این مدل سرویس های خواب گزینه های بسیار خوبی برای افراد مجرد و همچنین افراد متاهل هستند. این تخت ها را در اتاق خواب های اصلی باید مورد استفاده قرار دهید و طول اتاق خواب باید حداقل 10 متر باشد. 

5- تخت های کینگ

اندازه ی این سرویس های خواب مدرن 193 در 203 سانتی متر است. برای افراد مجرد و همچنین برای افراد متاهل که حتی فرزند یا حیوان خانگی هم دارند بسیار مناسب هستند. 

6- تخت های پادشاه کالیفرنیا

این سرویس خواب های مدرن، دارای اندازه ی 183 در 213 سانتی متر هستند. برای افرادی که قدی خیلی بلند دارند بسیار مناسب هستند و کاملا دو نفر به راحتی می توانند روی این تخت بخوابند. 

      شما می توانید برای اطلاع از جدیدترین مدل های سرویس خواب عروس، به مقاله ی اختصاصی سرویس خواب عروس در سال 2022 مراجعه فرمایید

سرویس خواب مدرن

 

ایجاد انواع استایل های متفاوت در اتاق خواب با استفاده از سرویس های خواب مدرن

اگر که اتاق خواب شما طراحی خاصی دارد و حال می خواهید یک سرویس خواب مدرن به آن اضافه کنید، و دنبال طرح ها و استایل های متفاوت هستید، رویای خود را به ساروچرمینه بسپارید و به نکات زیر در سفارش خود توجه داشته باشید.در این قسمت قصد داریم برای شما توضیح دهیم. چرا که تا اینجا با توجه ی به اندازه ی اتاق خوابتان می دانید که چه تختی با چه ابعادی را می خواهید تهیه کنید.

1- استفاده از طراحی تخت های سنتی در دیزاین اتاق خواب:

انواع مختلفی از طراحی های سنتی برای سرویس خواب مدرن وجود دارد، از جمله تخت پوستر، تخت های کانوپی و … که اکثر با چوبی با رنگ تیره ساخته شده اند که یکی از مشخصه های طراحی سنتی است. 

2- استفاده از طراحی تخت های روستیک در دیزاین اتاق خواب:

از تخت های روستیک در کابین ها، اتاق مسافران و در خانه های قدیمی خیلی بیشتر استفاده می شود. این گونه طراحی ها در فضای مدرن خانه های امروزی بسیار زیبا به نظر می رسند. 

3- استفاده از طراحی تخت های کانتری در دیزاین اتاق خواب:

سرویس خواب کانتری نیز مانند تخت خواب های روستیک هستند. باز هم استفاده از وسایل بزرگ و حجیم، کوسن های بزرگ، طرحی سنتی و … این ها از جمله مواردی هستند که استایل کانتری با خود به همراه می آورد. اگر که به دنبال این گونه استایلی برای فضای اتاق خواب خود هستید، کانتری خیلی خوب است.

4- استفاده از طراحی تخت های مدرن در دیزاین اتاق خواب:

این تخت ها بسیار ساده و شیک هستند. در انتخاب این سرویس خواب های مدرن برای اتاق خواب تان باید خیلی دقت کنید. چرا که برای دیزاین های خاصی خوب هستند. 

5- استفاده از طراحی تخت های صنعتی در دیزاین اتاق خواب:

این گونه تخت خواب ها دارای قاب فلزی هستند. بسیار جذاب هستند و از قسمت های بسیار جالبی ساخته شده اند و در خانه های مدرن بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

سرویس خواب مدرن

6- استفاده از طراحی تخت های رترو در دیزاین اتاق خواب:

این تخت خواب ها بسیار مورد علاقه ی همه هستند. چرا که با توجه به ساختاری که دارند هم می توانند برای طراحی اتاق خواب هایی که دیزاین سنتی، مدرن، نیمه سنتی و … به کار بیایند و بخاطر همین استایل خاصی که دارند، بسیار محبوب هستند. 

7- استفاده از طراحی تخت های با استایل میشن در دیزاین اتاق خواب:

این سرویس خواب مدرن کاملا از چوب ساخته شده اند، طراحی بسیار ساده ای دارند، معمولا تکه چوب هایی به صورت عمودی و افقی در پایین و بالای این تخت ها وجود دارد. 

8- استفاده از طراحی تخت های کاتیج در دیزاین اتاق خواب:

این سرویس های خواب، طراحی تقریبا سنتی دارند، معمولا بالای این تخت ها دارای طراحی متفاوتی است. در بعضی موارد سر این تخت ها علاوه بر طراحی متفاوت دارای رنگ متفاوتی هم هست. استفاده ی زیادی از این طراحی در کلبه ها و اتاق های ساحل ها، خانه های قدیمی تر و … می شود. 

9- استفاده از طراحی تخت های نیمه- قرنی در دیزاین اتاق خواب:

طراحی این مدل تخت ها بیشتر مربوط به دهه ی 1900 بوده است. و معمولا از چوب ساخته نشده اند و بیشتر شبیه به سرویس های خواب کاتیج هستند.

10- استفاده از طراحی تخت های فرانسوی در دیزاین اتاق خواب:

اگر که بخواهیم تفاوت عمده ی سرویس خواب های فرانسوی را توضیح دهیم، سر این تخت ها کاملا به صورت جدا رودوزی شده است. و زمانی که به آن تکیه می دهید بسیار نرم است. حالتی بسیار شاعرانه و رمانتیک را به اتاق شما می دهد.

توصیه می کنم مقاله ی مربوط به سرویس خواب نوزاد را مطالعه کنید.

سرویس خواب مدرن

کیفیت سرویس خواب های مدرن

بدون شک مسئله ای که در خرید و یا سفارش هر نوعی از سرویس خواب ها مطرح است، مسئله ی کیفیت ساخت و طراحی این سرویس ها می باشد.سرویس خواب های مدرن می بایست از متریال مدرن هم در ساخت آن استفاده شود تا طرفداران این سبک از سرویس خواب کیفیتی ماندگار را تجربه کنند.مسئله ی دیگری که در متریال سرویس خواب ها اهمیت دارد، مسئله ی سبکی کار می باشد که در جایگاه خود ویژگی بسیار پراهمیتی است آن هم به دلیل راحتی حمل و نقل و جا به جایی سرویس خواب می باشد، که این امر به طبع برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است.

سخن پایانی

ده مدل مختلف از طراحی های سرویس خواب های مدرن متفاوت را در اینجا برای شما آوردیم. در ابتدای مقاله هم اندازه ی سبک های متفاوت را توضیح دادیم. برای انتخاب سرویس خوابی که کاملا مناسب شما باشد، ابتدا باید اندازه ی اتاق خواب مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید، و در ادامه متناسب با اندازه ای که انتخاب کرده اید به دنبال سبکی که به کل طراحی خانه، یا طراحی اتاق خواب شما باشد، بگردید.

طراحی های زیادی برای سرویس خواب های مدرن وجود دارد، چرا که افراد دارای سلیقه های متفاوتی هستند. پس شما هم به راحتی می توانید بهترین سرویس خواب مدرن را برای خود انتخاب کنید و از استایل اتاق خوابتان همیشه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *