سرویس خواب کلاسیک

بهترین متریال در سرویس خواب کلاسیک کدام است؟

انواع سرویس خواب کلاسیک همچنان در میان مردم از محبوبیت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در حالی که می بینیم نمونه های سرویس خواب های مدرن در انواع بسیار متنوعی طراحی و ارائه شده‌اند، اما همچنان افراد بسیار زیادی وجود دارند که علاقه بسیار زیادی به انواع سرویس خواب کلاسیک دارند و آنها را به نمونه های مدرن ترجیح می‌دهند. 

یک دلیل عمده که باعث می‌شود ما به مواد سازنده و جنس سرویس خواب کلاسیک اهمیت بسیار زیادی بدهیم، این است که در دنیای امروزی به دلیل اینکه دغدغه بسیار زیادی در زندگی مردم وجود دارد، ترجیح می‌دهند که در شب بتوانند خواب و استراحت بسیار خوب و با کیفیتی داشته باشند و مسئله ای که باعث می‌شود که این کیفیت تضمین شود یک سرویس خواب با جنس بسیار خوب است. 

میزبار و سرویس خواب، در انواع و اندازه ها و جنس های متفاوتی وجود دارند، که شما می‌توانید بر اساس سلیقه و نیاز خودتان انتخاب کنید. 

اما بهترین متریال در سرویس خواب کلاسیک کدام است ؟

چوب ماده انتخابی برای اکثر افرادی است که به دنبال سرویس خواب هستند. جدا از اینکه فریم‌های تخت چوبی بسیار مستحکم هستند، مونتاژ آسان‌تری دارند و بسیار قابل تنظیم هستند.

با این حال، بسیاری از افراد به ندرت نوع چوب را هنگام خرید قاب تخت در نظر می گیرند. این یک اشتباه بزرگ است زیرا نوع چوب کیفیت قاب و حتی راحتی کاربر در هنگام خواب را تعیین می کند. مهمتر از همه، نوع چوب به طور مستقیم طول عمر قاب تخت را تعیین می کند. برای این منظور، ما فهرستی از بهترین چوب ها برای فریم تخت را گردآوری کرده ایم.

سرویس خواب کلاسیک

مزایا و معایب قاب سرویس خواب کلاسیک چوبی

حال، بیایید در نظر بگیریم که چرا در وهله اول باید چوب را به عنوان ماده ی سازنده قاب تخت در نظر بگیرید. مثلا چرا چوب و نه فلز؟

مزایای سرویس خواب کلاسیک چوبی:

  • پایداری:

 مهمترین مزیت چوب نسبت به سایر مواد سازنده، پایداری است. بر خلاف فلز پوسیدگی ندارد، محصولات چوبی به راحتی تجزیه می شوند و به کود تبدیل می شوند که به رشد درخت جدید کمک می کنند.

  • تنوع قالب: 

تنوع دادن در قالب های چوب بسیار ساده تر از فلز است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید جزئیات پیچیده‌ای را به چارچوب تخت خود اضافه کنید، می‌تواند کار بسیار بزرگی باشد. همچنین سوراخ کردن قطعات چوب برای افزودن تزئینات به چارچوب تخت شما بسیار ساده تر است.

  • دوام: 

چوب بسیار بادوام است. بله، فریم های فلزی مادام العمر کار می کنند. اما اکثر محصولات چوبی سخت نیز همینطور هستند. به عنوان مثال، محصولات چوب گردو به راحتی بیش از 70 سال عمر می کنند و برخی از آنها با نگهداری خوب می توانند بیش از یک قرن دوام بیاورند.

  • قالب عملی شدن: 

اگرچه فلز یک گزینه ی عالی است، اما مسائلی مانند زنگ زدگی و قرار گرفتن در معرض میدان های الکترومغناطیسی (EMF) آن را برای قاب تخت خواب، کمتر کاربردی می کند. حتی مطالعات نشان می دهد که تخت های فلزی شما را در معرض بی خوابی، سردرد و کابوس های شبانه قرار می دهند.

                          برای اطلاع از قیمت تخت های دونفره، می توانید به مقاله ی اختصاصی قیمت سرویس خواب نوجوان مراجعه فرمایید

سرویس خواب کلاسیک

معایب سرویس خواب کلاسیک چوبی:

  • هزینه:

 متأسفانه بهترین انواع سرویس خواب کلاسیک چوبی، به طور قابل توجهی گران تر از فریم های فلزی هستند. به عنوان مثال، چوب‌های سخت مورد تقاضا، مانند بلوط، بسیار گران هستند.

  • وزن:

 وزن به طور کلی به نوع چوب بستگی دارد. با این حال، به عنوان مثال، بهترین چوب ها برای فریم تخت معمولاً سنگین تر از فریم های فلزی هستند. این ممکن است هنگام جابجایی تخت یا خانه تکانی مشکل ایجاد کند.

بهترین چوب برای ساخت سرویس خواب کلاسیک چوبی

در مقایسه متریال های ساخت سرویس خواب کلاسیک، می بایست به بررسی ساختاری و بافت متریال ها نسبت به یکدیگر بپردازیم.در ادامه هم به بررسی دقیق ویژگی ها پرداخته می شود.

چوب های نرم در مقابل چوب های سخت

بنابراین، اکنون می دانیم که چوب بهترین ماده برای فریم سرویس خواب کلاسیک است. اما، به عنوان مثال، چگونه چوب های نرم و سخت در ساخت چارچوب تخت مقایسه می شوند؟ آیا هر دو نوع فریم چوبی مناسب هستند؟

پاسخ کوتاه بله است. هر دو چوب سخت و نرم برای ساخت سرویس خواب کلاسیک مناسب هستند. در واقع، برخی از چوب های نرم حتی بهتر از برخی از چوب های نرم برای تختخواب هستند.

مهم ترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که چوب های سخت (از درختان گلدار (دو لپه)) به طور کلی سخت تر از چوب های نرم هستند، بنابراین بادوام تر و مقاوم تر در برابر سایش هستند.

آنها دوام بیشتری دارند و به نگهداری کمتری نیز نیاز دارند. مهمتر از همه، چوب های سخت ساختار دانه های متمایزتر و رنگ تیره تری نسبت به اکثرموارد دیگر دارند.

با این حال، محصولات چوب سخت، از جمله قاب تخت، به طور قابل توجهی گران تر از همتایان چوب نرم خود هستند. در همین حال، چوب های نرم که از درختان سوزنی برگ به دست می آیند، به دلیل کارایی و در دسترس بودنشان، متمایزتر هستند.

این دو ویژگی به این معنی است که محصولات چوب نرم بسیار مقرون به صرفه تر از محصولات چوبی سخت هستند. چوب های نرم نیز سبک تر (وزن) هستند.

بنابراین، اگر بر کیفیت، دوام و سبک تمرکز دارید، باید به سراغ یک قاب چوب سخت بروید و نباید با بودجه مشکلی داشته باشید. با این حال، اگر به دنبال برای حل مشکل بودجه‌هستید، یک چارچوب تخت چوبی نرم یک انتخاب عالی خواهد بود.

توصیه می کنم مقاله ی مربوط به سرویس خواب نوجوان را مطالعه کنید.

سرویس خواب کلاسیک

بهترین چوب برای ساخت سرویس خواب کلاسیک 

بیایید اکنون به هفت مورد از بهترین نوع چوب برای فریم سرویس خواب کلاسیک نگاه کنیم. همانطور که حدس می زنید، فهرست به شدت شامل چوب های سخت است. با این حال، ما همچنین چند گزینه عالی چوب نرم را برای بررسی قرار داده ایم.

  • چوب بلوط:

بلوط یکی از انتخاب های فوق العاده هنگام خرید یک سرویس خواب کلاسیک چوبی است. این یک چوب سخت است که تمایل به دانه بندی دارد. همچنین تحمل استفاده روزمره به اندازه کافی سخت است. مهمتر از همه، بلوط در برابر تاب خوردگی بسیار مقاوم است.

با این حال، باید بین بلوط سفید و قرمز یکی را انتخاب کنید. بلوط سفید دارای الگوی دانه نواری ببری با پرتوها و لکه های زرد است.

در همین حال، بلوط قرمز از قهوه‌ای روشن تا قرمز مایل به صورتی، با الگوی دانه‌ای چرخان و آب مانند، آن را زیباتر می‌کند.

  • چوب گردو:

احتمالاً در مورد چوب گردو شنیده اید. بسیاری از کارگران چوب، آن را بهترین انتخاب برای ساخت تخته سر می دانند. با این حال، این یک انتخاب عالی برای چارچوب های تخت نیز است.

این یک چوب سخت دانه مستقیم است که به رنگ قهوه ای شکلاتی (چوب قلب) یا زرد (چوب صنوبر) وجود دارد. در هر صورت، یک پوشش شفاف یا روغن کاری واقعاً رنگ را نشان می دهد.

گردو همچنین بسیار بادوام است. و از نظر ابعادی بسیار پایدار است. به ندرت تغییر شکل می دهد، حتی در شرایط شدید. علاوه بر این، چوب گردو در برابر ضربه بسیار مقاوم است. در نتیجه، تحت بار ناگهانی به راحتی نمی شکند.

سرویس خواب کلاسیک

  • چوب افرا:

وقتی از افرا نام می بریم، اساساً منظور از افرا سخت است که به آن افرا شکر یا افرا سنگ نیز می گویند. اکثر کارگران نجاری از چوب افرا برای ساخت مبلمان استفاده می کنند، زیرا کار با چوب افرا آسان تر و زیباتر است.

رنگ چوب صنوبر از تقریباً سفید تا کرم مایل به سفید، با رنگ مایل به قرمز یا طلایی متغیر است.

متأسفانه، افرا سمی است زیرا می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود. همچنین کمی سنگین تر از سایر گونه های چوب سخت است. علاوه بر این، آنقدر که برای یک قاب تخت می خواهید در برابر حشرات مقاوم نیست.

  • چوب ماهون:

چوب ماهون به دلیل قابلیت اطمینان، استحکام و ویژگی های زیبایی شناختی، انتخابی محبوب برای بسیاری از پروژه های نجاری از جمله ساخت قاب تخت است. 

الوار از درختان ماهون با الگوهای زیبای مستقیم و یکنواخت مشخص می شود. علاوه بر این، الوار به راحتی لکه می گیرند.

چوب ماهون همچنین به دلیل مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت متمایز است. حتی در هوای سخت منقبض، گرم یا متورم نمی شود.

رنگ چوب قهوه ای مایل به قرمز با گذشت زمان تیره می شود و در صورت جلا دادن، درخشندگی قرمز ایجاد می کند. فقط به یاد داشته باشید که گرد و غبار چوب ماهون می تواند واکنش های آلرژیک ایجاد کند.

سرویس خواب کلاسیک خود را از کجا خریداری کنیم؟

 شما باید سرویس خواب کلاسیک خود را از شرکت و یا مغازه ای خریداری کنید که دارای تنوع بسیار زیادی باشد و هم اینکه اعتبار بسیار بالایی داشته باشد. چرا که اعتبار بسیار مهم است. از این نظر که جنسی بسیار با کیفیت را به شما تحویل دهند. چرا که همانطور که در طول این مقاله متوجه شدید متریال و جنس های مختلف باعث به وجود آمدن سرویس خواب های کلاسیک متنوعی می شوند و شما باید در هنگام خرید خود دقت بسیار زیادی داشته باشید. ما در شرکت ساروچرمینه سال هاست که در زمینه تولید و فروش انواع مختلف سرویس خواب کلاسیک، اعتبار بسیار زیادی را برای خود کسب کرده ایم.

 سخن پایانی در باب متریال ساخت سرویس خواب کلاسیک

 در این مقاله از سایت ساروچرمینه به تحلیل سرویس خواب کلاسیک پرداختیم. گفتیم که از چه متریالی برای ساخت این سرویس خواب ها استفاده میشود و کدام یک از این متریال ها بهتر هستند و کدام یک را نباید انتخاب کنید و در نهایت گفتیم که ما در شرکت خودمان سالهاست که در این زمینه اعتبار بسیار زیادی را کسب کرده ایم.

 امیدواریم که میزبان بسیار خوبی برای شما باشیم.

از اینکه این مقاله را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *