قیمت میز بار

چه عواملی قیمت میز بار را تعیین می­کنند؟

امروزه استفاده از میز بار به علت کارایی و زیبایی خوبی که دارد بسیار رواج پیدا کرده است. برای همین کارگاه­ های تولیدی میز بار آن را در انواع و اقسام گوناگون برای سلیقه های مختلف تولید می ­کنند. همین تنوع سبب می­شود تا افراد معمولی و لوکس پسند بتوانند آن جنسی که به دنبالش هستند را برای منزل خود پیدا کنند.

یک میز بار زمانی که در کارگاه دارد تولید می­شود عوامل گوناگونی می­تواند سبب شود قیمتش بالا یا پایین شود. مثلا بر روی میز باری که با طلا کار می­شود با میز باری که بر روی آن نقره کار می شود قطعا از لحاظ قیمتی با میز باری که از این اجناس برای زیبا سازی ­اش استفاده نشده است فرق بسیاری است.

جزئیات هستند که قیمت میز بار را تعیین می­کنند. معمولا افراد لوکس پسند به همین جزئیات در زمان خریداری میز بار دقت دو چندانی می­کنند. قطعا میزی که بر روی آن کار بیشتری از لحاظ فنی انجام می­شود شایسته است که قیمت بالاتری نسبت به میزی که بر روی آن کار کمتری شده است داشته باشد.

 

میز بار 

یک نوع میز چوبی یا آلومینیومی است که به صورت بسیار شیک و مدرن در کارگاه ­های تولیدی طراحی می­شود. هدف از استفاده آن جابجایی آسان­تر و راحت­تر لوازم پذیرایی پیش مهمان است. غیر از کاربردی بودن، به زیبایی آن هم در زمان ساخت توجه می­شود تا زیبایی دکور منزل را بهبود ببخشد. معمولا قیمت میز بار را آیتم ­هایی که در کارگاه­ ها برای آن قائل می­شوند، تعیین می­کند.

کاربردهای میز بار

این نوع میز را در سایزها و اندازه های گوناگون در کارگاه ­های تولیدی می­سازند و معمولا در جاهای مختلفی کاربرد دارد که در ادامه آنها را برای شما خواننده عزیز و گرامی نام می­بریم.

 1. کافه ­ها
 2. رستوران­ ها
 3. تالارها
 4. هتل­ ها
 5. منازل
 6. بارها
 7. آبمیوه­ فروشی­ ها
 8. غذا خوری­ ها
 9. سلف­ های دانشگاهی و کارگری
 10. اغذیه­ ها
 11. کتابخانه ها

 

مزایای میز بار

معمولا مزایای بیشتر می­تواند بر قیمت میز بار موثر باشد در ادامه برای آشنایی شما به نام بردن آنها فقط اکتفا می شود.

 1. سرعت دادن به پذیرایی مهمان
 2. باعث زیباتر شدن دکور منزل می­شوند.
 3. به جابجایی اجسام و کالاها کمک می­کند.
 4. معمولا دارای یک، دو یا سه جا برای قرار دادن لوازم دارد.
 5. نوع آلومینیومی ­اش ضد زنگ است.
 6. ظرفیت مناسبی برای اجناس دارد.
 7. بسته به سایز تحمل وزن خوبی دارد.

 

معایب میز بار

یکی دیگر از عواملی که می­تواند بر روی قیمت میز بار تعیین کننده باشد بی نقص بودن کمتر آن است. در ادامه برای آشنایی شما به گفتن معایب اکتفا می شود.

 1. حمل و نقل نوع بدون چرخش مشکل است.
 2. نوع چوبی آن قابل اشتعال است.
 3. نوع چوبی آن ضد رطوبت نیست.
 4. ظرفیت محدود دارد.
 5. نوع چوبی آن را موریانه می­تواند خراب کند.
 6. احتمال خط و خش افتادن روی آن وجود دارد.

برای مشاهده برخی از نمونه های میز بار انگلیسی و اطلاع از ویژگی های آن، به مقاله ی اختصاصی میز بار انگلیسی مراجعه فرمایید

قیمت میز بار

عوامل تعیین کننده قیمت میز بار

برای قیمت گذاری میز بار توسط تولید کننده، یک سری عوامل تعیین کننده هستند که سبب بالا یا پایین رفتن بهای آن می­شوند. در ادامه آنها را نام برده و مختصر برای آشنایی شما  توضیح      می­دهیم.

زیبایی بیشتر:

یکی از عواملی که در قیمت میز بار بسیار اثر دارد میزان کاری است که بر روی آنها در کارگاه­ های تولیدی می­شود تا ظاهرشان بسیار زیباتر شود و نظر مشتریان را به خود جلب کنند. انسان ذاتا به سمت زیبایی گرایش دارد و دوست دارد که چیزهای زیبا را دور خود نگه دارد. یک میز بار که دارای زیبایی منحصر به فرد است قطعا بهتر به دل می­نشیند و مشتریان نسبت به خریداری آن رغبت می­کنند.

بزرگی و اندازه ­ای که دارد:

یکی از عواملی که در قیمت میز بار بسیار تعیین کننده است اندازه و سایزی می باشد که دارد. قطعا میز باری که بزرگ­تر در کارگاه­ های تولیدی ساخته می­شود میزان چوب یا آلومینیوم بیشتری بر روی آن مصرف می­شود و زحمت بیشتری را هم برای سازنده دارد.بنابراین منطقی است که قیمتش از میز بارهایی که کوچکتر هستند، بیشتر باشد.

البته بزرگی یا کوچکی برای بالا یا پایین بودن قیمت به صورت یک قانون نیست و ممکن است میز باری کوچکتر باشد ولی میزان کاری که بر روی آن در کارگاه ­ها شده و نوع اجناسی که بر روی آن به کار رفته است باکیفیت تر باشد که همین عوامل سبب می­شود یک میز بار کوچک قیمتش از یک میز بار بزرگ هم بتواند بیشتر باشد.

ظرفیت آن:

در کارگاه­ های تولیدی معمولا آنها را در ظرفیت­ های گوناگون برای کار زده شدن در جاهای مختلف طراحی می­کنند. معمولا کسی که به میز بار در خانه نیاز دارد ضروری نیست که از نوع بسیار بزرگ آن خریداری کند. یک میز بار کوچک هم کار او را راه اندازی خواهد کرد.

اما هتل­ ها، تالارها، رستوران ­ها نمی­توانند از یک میز بار به سایز خانگی استفاده کنند. در این جور مکان­ ها مشتریان زیادی رفت و آمد دارند و منتظر استفاده از خدماتشان هستند. برای همین میز بارهای سایز بزرگ را خریداری می­کنند تا سرعت دادن خدمات مناسب به مشتریانشان را بالا ببرند. اگر سرعت خدمات دادن پایین باشد، مشتریان ناراضی می­شوند و دیگر نسبت به استفاده از رستوران یا تالارشان رغبت نمی­کنند. بنابراین یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت میز بار ظرفیت آنها است.

کیفیت جنسی که برای ساختش به کار می­رود:

بزرگ­ترین عاملی که باعث تعیین قیمت میز بار می­شود نوع جنسی است که در بدنه آن به کار می­رود. قطعا هر چه جنس باکیفیت تر باشد سبب می­شود تا قیمت نهایی یک میز بار افزایش پیدا کند. بنابراین جنس تاثیر مستقیم بر روی قیمت نهایی یک میز بار دارد.

یکی از جنس هایی که برای ساخت میز بار استفاده می­شود چوب است. چوب خود انواع و کیفیت های مختلفی دارد که همین سبب می­شود تا قیمت آنها با هم دیگر تفاوت داشته باشد. مثلا میز باری که با چوب گردو تولید شود، قطعا با میز باری که با یک چوب بی کیفیت تر تولید شود از لحاظ قیمتی و کیفیتی فرق خواهند داشت.

به غیر از چوب از آلومینیوم هم برای ساخت میز بار استفاده می­کنند.دلیلش سبک بودن و ضد زنگ بودن آن است. معمولا میز بار آلومینیومی در تالارها و رستوران­ ها مورد استفاده قرار می­گیرد. معمولا قیمت میز باری که با آلومینیوم ساخته می­شود با توجه به مزایایی که دارد بهای کمی نیست.

توصیه می کنم مقاله ی مربوط به میز بار چوبی مدرن را مطالعه کنید.

میز بار

آپشن هایی که به آن می افزایند:

یکی دیگر از عواملی که می­تواند در قیمت میز بار بسیار عامل تعیین کننده ­ای باشد، تعداد آپشن هایی است که کارگاه­ های تولیدی بر روی آن قرار می­دهند. برای تفاوت در تولید یک میز بار معمولا یک سری تغییرات را به وجود می آورند.این تغییرات می­تواند تفاوت در نوع دسته، تفاوت در نوع رنگ، تفاوت در داشتن کشو یا نداشتن آن باشد که همین عوامل قیمت را تعیین می­کنند.

میزان کار شدن روی بدنه آن:

امروزه آدم ­های زیادی هستند که برای خرید یک جنس به دنبال لوکس ترین مدل ­های آن می ­روند. معمولا این مدل­ ها که بسیار شیک و زیبا هستند در کارگاه­ های تولیدی بر روی آنها با بهترین اجناس طرح های زیبا زده و زحمت بسیار زیادی کشیده اند تا زمانی که مشتری آن را می بیند، لذت بی حد و حصری ببرد و برای خریدن آن رغبت کند.

طلا و نقره کوبی:

توانایی مالی افراد برای خریدن یک جنس با هم کاملا متفاوت است. افرادی که سطح درآمد بالایی دارند همیشه سعی می­کنند بهترین و لوکس ترین اجناس را برای منزل و محل کار خود تهیه کنند. یکی از کارهایی که برای افزوده شدن ارزش یک میز بار در کارگاه­ ها می­شود انجام داد، این است که بر روی آن با طلا یا نقره برای زیبایی بیشتر کار می­کنند و بخش هایی را با آنها می پوشانند تا نظر مشتری به آن جلب شود.

همانگونه که مطلع هستید طلا و نقره جزو فلزات با ارزش در بازار تجارت به حساب می آیند و معمولا اگر برای زیبایی با آنها بر روی جنسی کار شود قیمت آن جنس افزایش پیدا می­کند و مشتریان باید بهای بیشتری را برای آن جنس پرداخت کنند. بنابراین استفاده از طلا یا نقره قیمت میز بار را افزایش بسیار زیادی می­دهد و این جور اجناس مناسب برای افراد لوکس پسند و متمول است.

تعداد طبقات:

معمولا میز بار را یک، دو و سه طبقه طراحی می­کنند. تعداد طبقات هر چه بیشتر باشد زحمت بیشتری برای تولید کننده دارد و قطعا روی قیمتش اثر می­گذارد و بالاتر می­رود. البته غیر از طبقاتش کارهای دیگری هم که بر رویش می شود، قطعا بر روی قیمتش موثر است.

منبت کاری:

یکی از تکنیک ­هایی که می­تواند منجر به زیبایی هر چه بیشتر لوازمی که با چوب تولید می شوند بشود انجام عملیات منبت کاری بر روی آنها است. منبت کاری نه تنها آن را در نظر مشتری جذاب تر جلوه می ­دهد و آنها را ترغیب به خرید می کند، بلکه سبب می­شود تا قیمت میز بار تولید شده و کار شده به طرز چشم­گیری افزایش پیدا کند.

سخن پایانی

همانگونه که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید، عواملی بسیاری هستند که در تعیین قیمت میز بار تعیین کننده هستند و نقش بسیار اساسی دارند. این عوامل سبب می­شوند تا اجناسی که در کارگاه­ ها تولید می شوند بتوانند سلیقه های مختلف را پوشش بدهند و هر کس به چیزی که نیاز دارد بتواند برسد.

در انتها لازم به ذکر است که صنایع چوبی ساروچرمینه با سال ها تجربه در امر تولید انواع میز بارهای زیبا این آمادگی را دارد تا برای شما مشتریان عزیز و گرامی آن را با بالاترین کیفیت ممکن بسازد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت تنها کافی است که با واحد ارتباط مردمی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *