میز بار انگلیسی

میز بار انگلیسی چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟

امروزه به امر دکور در منازل و کافه ها بسیار اهمیت داده می­شود یک دکور خوب و مناسب می­تواند زیبایی شگفت انگیزی را در یک فضا به وجود بیاورد و چشمان همگان را به خود خیره کند. یکی از مواردی که می­تواند دکور منازل و کافه ها را به طور اعجاب آوری متحول کند قرار دادن یک میز بار انگلیسی شیک و مدرن است.

این میز بار را معمولا افراد بسیار شیک پسند و به روز استفاده می­کنند. نوشیدنی­های خود اعم از انواع کافه، قهوه، آب میوه و غیره را در آن به صورت کاملا منظم دسته بندی کرده و می چینند که در دسترسشان باشد تا هر وقت تمایل داشتند و خواستند بتوانند از آنها استفاده کرده و از لحظات زندگی خود نهایت لذت را ببرند.

این افراد معمولا وقتی مهمانی را به خانه خود دعوت می­کنند آنها را به قسمت میز بار انگلیسی منزلشان دعوت می­کنند تا بتوانند از آنها به بهترین نحو ممکن پذیرایی کنند. قطعا هیچ چیز پسندیده تر از آن نیست که با پذیرایی مناسب رضایت خاطر مهمان به دست بیاید.

 

میزبار 

نوعی ویترین چوبی خانگی است که از یک میز تشکیل شده است که در آنجا انواع و اقسام نوشیدنی ­ها را چیده­ و برای استفاده کردن برداشته و درون لیوان ریخته و نوش جان می­کنند. میز بار انگلیسی معمولا بیشتر در کافه ها و جاهایی که ضروری است تا نوشیدنی ­ها برای مشتریان مشخص باشد مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

انواع میز بار انگلیسی

میز بار انگلیسی انواعی دارد در ادامه آنها را نام برده و مختصر در موردشان برای شما خواننده عزیز و گرامی توضیح داده می­شود.

درب دار:

نوعی میز بار است که در آن انواع و اقسام نوشیدنی­ ها را با نظم و ترتیب قرار می­دهند. مجهز به در است تا از کالاهای درون خودش محافظت کند. این نوع میز بار برای جلوگیری از دسترسی کودکان به بعضی از نوشیدنی ­های خاص کاملا مناسب است و آن را در دیدشان قرار نمی­دهد.

بدون درب:

نوعی میز بار است که برای آن دری گذاشته نمی­شود معمولا برای این که نوشیدنی ­ها بیشتر در نظر دیگران جلوه گری کند از آن در کافه ها و بارها استفاده می ­شود تا بتوانند نوشیدنی مورد نظرشان را دیده و انتخاب کنند. البته یک سری افراد خوش سلیقه هم آن را برای استفاده در منزل خریداری می­کنند.

ویترینی:

این مدل میز بار یک جورایی شبیه همان بدون در است اما تفاوت­ هایی دارد. چون قرار است برای ویترین استفاده شود و خودنمایی کند معمولا کمی جمع و جورتر می­باشد. از این سبک در کافه و رستوران­ ها بیشتر استفاده می­کنند.

 چرخ دار:

نوعی میز بار انگلیسی است که در زیر آن دو چرخ تعبیه می­کنند. یک طرف آن به دیوار یا بدنه جایی فیکس است و سمت دیگر به وسیله چرخ­ ها حرکت می­کند و به عنوان در برای ورود به مکانی عمل می­کند. این نوع میز معمولا مناسب استفاده در کافه ها است که فضای کمی دارند و نمی­توانند در کار بگذارند به جایش از این ایده استفاده می­کنند.

بدون چرخ:

نوعی میز بار است که ثابت بوده و زیر آن چرخی کار نگذاشتند. معمولا بر روی زمین قرار می­گیرد و اگر قرار باشد آن را جابجا کنند به چند نفر نیاز است برای جابجا کردنش همکاری کنند تا میز را یتوان به جای دیگری منتقل کرد. معمولا کسی که این نوع میز بار می­خرد هدفش این است آن را زیاد جابجا نکند و ثابت بگذارد.

 

مزایای میز بار انگلیسی

استفاده از این نوع میز بار دارای مزایایی است که در ادامه آنها را نام برده و برای آشنایی شما مختصر توضیحی داده خواهد شد.

باعث نظم می شود:

یکی از بزرگ­ترین مزایایی که استفاده از میز بار انگلیسی دارد این است که باعث نظم و ترتیب کالاها می­شود. نظم داشتن کالاها باعث می­شود تا در صورت نیاز آنها را به آسانی بشود پیدا کرد و وقت آدم برای پیدا کردن چیزی بی­هوده تلف نمی­شود.

ظرفیت خوبی دارد:

این نوع میزها معمولا چون برای کافه و رستوران ­ها طراحی می­شوند بسیار ضروری است ظرفیت خوبی داشته باشند تا انواع و اقسام نوشیدنی را بتوان در آن چید تا مشتریان ترغیب به استفاده از آنها شوند. در واقع به نمایش گذاشتن این جور چیزها برای بالا بردن میزان فروش آنها است.

به مکان زیبایی می بخشد:

اینجور میز بارها در کارگاه ­ها بسیار شیک و شکیل طراحی و ساخته می­شوند چون یکی از کارهایی که قرار است انجام دهند زیباتر شدن دکور مکانی است که در آن قرار می­گیرند. برای همین در زمان ساخت و تولید آن بسیار به امر زیبایی و شیک بودنشان توجه ویژه می شود.

از لوازم محافظت می­کند:

بعضی از انواع میز بار هستند که در کارگاه­های تولید برایشان در طراحی می­شود. معمولا وظیفه در این است که بعضی از نوشیدنی ­ها یا لوازم را خارج از دسترس کودکان و یا دیگران نگه دارد. دلیلش این است که ممکن است این جور نوشیدنی ها یا لوازم برای سن و سال خاصی طراحی شده باشند و اگر افراد از یک سنی پایین­تر هستند نباید دستشان به آنها برسد چون ممکن است برایشان خطرات و مشکلاتی را به وجود بیاورد.

در دسترس است:

یکی از مزایای خوب میز بار انگلیسی ویترینی این است که به راحتی در دسترس است و برای خوردن نوشیدنی در وقت صرفه جویی می­شود. معمولا افراد خوش سلیقه از آن در خانه یا محل کارشان استفاده می­کنند تا فضا را به طرز چشم­گیری زیباتر کرده و از دینش لذت ببرند.

در آن قفل می­شود:

بعضی میز بارهایی که دارای در هستند بر روی آن قفل طراحی کرده­اند تا در صورت نیاز کسی که از آن استفاده می­کند بتواند در آن را قفل کند و وسایل خود را از دسترس دیگران دور نگه دارد. معمولا نوشیدنی­ های گران را از دسترس دیگران این گونه محافظت می­کنند.

قابلیت جانمایی مناسب:

میز بار انگلیسی به واسطه ی محسنات و ویژگی های خاص آن که در بالا توضیح داده شد، می تواند با کمی خوش سلیقگی در مکان های مختلف خانه، به خوبی جای خود را پیدا کند و زیبایی هرچه بیشتر خود را در خانه نمایان سازد.اغلب به دلیل زیبایی که در ساخت میز بار انگلیسی به کار برده می شود، در جانمایی آن در خانه حساسیت زیادی را به خرج می دهند اما حقیقت این است که این میز بار در هرجایی از منزل باعث جذابیت هرچه بیشتر آن فضا خواهد شد.

برای کسب اطلاع در باره ی سفارش میز بار، می توانید به مقاله ی اختصاصی خرید میز بار در ساروچرمینه مراجعه فرمایید

میز بار انگلیسی

معایب میز بار انگلیسی

این نوع میز بار دارای معایبی هم می­باشد که در ادامه آنها را نام برده و مختصر جهت آشنایی شرح می­دهیم.

حمل و نقل مشکل است:

نوع بدون چرخ این نوع میز بار حمل و جابجا کردنش بسیار دشوار است معمولا باید چند نفر همکاری کنند تا بتوان آن را تکان داد و به مکان دیگر منتقل کرد. برای کسانی که عادت دارند زیاد دکور منزل خود را جابجا کنند این نوع مناسب نیست و بهتر است نوع چرخ دارش را برای استفاده کردن تهیه کنند.

موریانه می­تواند آن را خراب کند:

بعضی از انواع میز بار در کارگاه ­های تولیدی با چوب تولید می شوند. چوب علیرغم زیبایی که دارد اما مشکلاتی را هم دارد. یکی از بزرگ­ترین مشکلات این است که چوب نسبت به بعضی حشرات مثل موریانه نقطه ضعف دارد و اگر به جان آن بیفتند می­توانند به مرور زمان از درون به آن آسیب بزنند. معمولا چوبی را که موریانه از درون می­خورد به مرور زمان پوک می­شود و با یک فشار کوچک ناگهان ممکن است بشکند. البته در کارگاه ­های تولیدی اسپری ضد موریانه را بر آن می زنند اما به مرور زمان اثرش را از دست می­دهد و ممکن است که چوب به موریانه دچار شود و ناگهان بشکند.

ضد رطوبت نیست:

یکی از بزرگ­ترین ضعف­ های که میز بار انگلیسی دارد این است که در کارگاه­­ ها با چوب آن را می سازند. دلیل ساختش این است که استفاده از محصولاتی که با چوب تولید می­شوند و از آنها در منازل استفاده می­شود بسیار به امر زیبایی دکور داخلی کمک می­کند. اما ضعف بزرگ چوب این است که اگر در مجاورت نم و خیسی قرار بگیرد به مرور زمان کیفیتش را از دست می­دهد و دچار پوسیدگی و شکستگی می­شود. پوسیدن چوب سبب می­شود که آن زیبایی و کیفیت را که در ابتدای کار داشت دیگر نداشته باشد. البته این ضعف هم نتوانسته افراد خوش سلیقه را مجاب کند که از محصولات چوبی استفاده نکنند.

بر روی آن خط و خش می افتد:

یکی از ضعف ­های دیگری که محصولات چوبی دارند این است که اگر جسم سختی بر روی آنها کشیده شود دچار آسیب دیدگی و خسارت می شوند. برای همین در امر نگهداری از آنها باید بسیار کوشش کرد. به خصوص زمان حمل و نقل باید بسیار مواظب بود تا خط و خش بر روی آنها نیفتد. چوبی که خط و خش بر روی آن بیفتد از لحاظ ظاهری بسیار زشت می­شود و آن جلوه گذشته را نخواهد داشت.

توصیه میکنم به صفحه ی سرویس خواب ما حتما سر بزنید.

قابل اشتعال است:

یکی از بزرگ­ترین ضعف هایی که میز بار چوبی دارد این است که قابل اشتعال است. برای همین باید بسیار توجه کرد که آن را در مجاورت شعله و یا مواد آتش زا قرار نداد. اگر در مجاورت آنها قرار بگیرد ممکن است آتش گرفته و مکانی را که در آن قرار دارد دچار آتش سوزی کند برای همین باید بسیار احتیاط کرد که در کجا قرار داده می­شود.

توصیه می کنم مقاله ی مربوط به قیمت میز بار را مطالعه کنید.

سخن پایانی

همانگونه که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید میز بار انگلیسی جنسش از چوب است و از آن افراد خوش سلیقه استفاده می­کنند. البته چوبی بودنش معایبی دارد اما مزایایش آنقدر پر رنگ است که باعث نمی­شود استفاده کردن از آن متوقف شود.

در انتها لازم به ذکر است که صنایع چوبی ساروچرمینه با سال ها تجربه در امر تولید انواع میز بار انگلیسی این آمادگی را دارد تا برای شما مشتریان عزیز و گرامی آن را با بالاترین کیفیت ممکن بسازد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و کیفیت تنها کافی است که با واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *