میز بار چوبی مدرن

میز بار چوبی مدرن را از چوب چه درختانی می سازند؟

امروزه نگاه مردم به زندگی نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. مردم به امر شیک بودن خودشان و محیط زندگی­شان بسیار اهمیت می­دهند. برای همین همیشه به دنبال لوازمی هستند که با کیفیت بسیار خوب و کارایی بالا تولید شده باشند.

یکی از لوازمی که بسیار زیبا و جذاب در کارگاه­ های تولیدی ساخته می­شود میز بار چوبی مدرن است. هدف از ساخت این نوع میز معمولا این است که به فضایی که در آن قرار می­گیرد زیبایی ببخشد و هم این که به وسیله آن بتوان به نحو احسن از مهمانان خود پذیرایی کرد.

برای ساختن میز بار در کارگاه ­ها از چوب درختان استفاده می­شود. چوب علیرغم ضعف ­هایی که مثل قابل اشتعال بودن و ضد رطوبت نبودن دارد باز هم به علت زیبایی منحصر به فردی که دارد صنعت کاران هرگز نتوانستند جایگزینی برای آن پیدا کنند و از آن بهره می­برند.

 

میز بار چوبی مدرن

یک نوع میز بسیار شیک و شکیل است که از آن می­توان برای جابجایی لوازم پذیرایی مهمان یا اجسام استفاده­ کرد. معمولا افرادی که بسیار به امر مدرن بودن و شیک بودن منزل خود اهمیت می­دهند از آن استفاده می­کنند.

 

کاربردهای میز بار چوبی مدرن

این میز بار زمانی که در کارگاه­ ها تولید می­شود برای جاهای گوناگون طراحی می­شود معمولا نوع خانگی­ اش کوچک و جمع و جور است اما نوع میز باری که قرار است در هتل ­ها، تالارها و رستوران ­ها استفاده شود بزرگ­تر است تا به وسیله آن بتوان پذیرایی را با سرعت بیشتری به سرانجام رساند.

برای اطلاع از عوامل تاثیرگذار در تعرفه ساخت میزر بار، پیشنهاد می شود به مطالعه ی مقاله اختصاصی قیمت میز بار بپردازید

میز بار چوبی مدرن

میز بار چوبی مدرن را از چوب چه درختانی می سازند؟

بدون شک چوب یکی از بهترین جنس­ ها برای ساختن میز بار مدرن است. افراد خوش سلیقه لوازمی را که با چوب ساخته می­شوند ترجیح می­دهند چون به زیبایی بی حد و حصر آن پی برده اند و با استفاده از آن جادوی طبیعت را در میان خانه خود حس می­کنند.

 

  1. چوب گردو:

گردو یکی از درختانی است که در همه جای سرزمینمان ایران گونه های مختلف اش دیده می­شود. چوب گردو نزد صنایع دستی کاران بسیار محبوبیت دارد. این چوب به علت مقاومت و نرمی­ای که دارد برای ساختن میز بار مورد استفاده قرار می­گیرد.

از این چوب برای ساخت مبل و صندلی و ابزار موسیقی بسیار بهره می­برند. این چوب به زیبایی و دکور محیط بسیار کمک می­کند. چوبش در برابر اشعه فرابنفش مقاوم نیست و همین مسئله سبب می­شود تا به مرور زمان تغییر رنگ بدهد و نسبت به قبل روشن­تر شود.

 

  1. چوب راش:

درخت راش در جنگل­ ها رشد می­کند و رنگ چوبش کرم مایل به قرمز است. از جمله چوب هایی است که به مقاومت بسیار بالا بین صنعت کاران مشهور است. برای همین از آن برای تولید میز بار چوبی مدرن استفاده می­کنند. به غیر از میز بار از این چوب برای تولید انواع مبل، صندلی، کابینت، دسته ابزارهای دیگر و حتی لوازم آلات موسیقی استفاده می­کنند.

چوب راش علیرغم مقاومت بالایی که دارد بعد از این که در کارگاه ­های چوب بری برش داده می شود مقاومتش را نسبت به رطوبت از دست می­دهد. برای همین برای استفاده در فضاهایی نامحدود انتخاب خوبی نیست اما از آن می­شود برای نماکاری مثلا کلبه­های جنگلی استفاده کرد تا زیبایی محصور کننده­ای را به وجود آورد.

این چوب به علت مقاومت بالایی که دارد از جمله چوب­ های گران به حساب می­آید و و سخت می­شود به آن با ابزارهای دستی فرم و شکل داد برای همین مناسب برای صنایع دستی نیست. زیست بوم این درخت در مناطق مرتفع گیلان و مازندران است. به علت اینکه محدودیت برای قطع درخت در ایران وجود دارد بیشتر صنایع چوبی از راش وارداتی استفاده می­کنند.

 

  1. چوب ملچ:

نوعی درخت است که در جنگل ­های شمال کشور و منطقه ارسباران آذربایجان رشد می­کند. رنگ چوب این درخت قهوه ­ای مایل به قرمز است گاهی پیش می آید که در میان آن رگه های قرمز مشاهده کرد. این چوب را باید در میان چوب ­های نیمه سخت به حساب آورد. به علت همین مقاومت و زیبایی از آن برای ساخت میز بار چوبی مدرن استفاده می­کنند.

از این چوب به غیر از میز بار برای تولید مبل، جعبه، آلات موسیقی و غیره هم استفاده می­شود. چوب ملچ در مقابل نم و خیسی نسبت به چوب راش مقاومت بیشتری دارد. به علت همین خسیسه خوب از آن برای ساختن قایق و کشتی در گذشته بهره برده می­شد.

میز بار چوبی مدرن

  1. چوب افرا:

یکی از درختانی است که بیشتر در مناطق جلگه ای رشد می کند و تعداد گونه هایی که از آن تا به حال کشف شده به بیش از صد نوع می­رسد. در کشورمان ایران بیش از ده نوع افرا در جنگل­ ها رشد می­کند. این درخت بیشتر در مناطق شمال غرب و غرب ایران مشاهده می­شود. به علت مقاومت خوبی که دارد از آن برای تولید میز بار چوبی  استفاده می­شود.

به علت تنوع بالایی که دارد چوب این درخت را در رنگ­ های مختلف می توان مشاهده کرد. متداول ترین رنگ افرا سفید مایل به صدفی است که رگه هایی از رنگ قرمز در آن مشاهده می­گردد. یکی از خوبی­ هایی که چوب افرا دارد از آن می­توان در صنایع دستی بهره برد. از چوبش در خراطی و منبت کاری بسیار استفاده می­گردد.

 

  1. چوب چنار:

یکی از درختانی است که تنوع بالایی در طبیعت دارد و حتی آن را در محیط ­های شهری هم می­توان مشاهده کرد. زیبایی منحصر به فرد به مکانی که معمولا در آنجا رشد کرده و قرار دارد می­بخشد. معمولا تا ارتفاع بیش از پنجاه متر هم مشاهده شده است که این درخت ارتفاع دارد. برگ ­هایش طرحی به شکل ستاره دارد که همین نکته به زیبای آن می افزاید.

دارای رنگ بندی های متنوعی است که سبب شده در میان صنعت کاران چوبی محبوب باشد. چوبش دارای مقاومت بالایی است به همین سبب از آن برای ساختن میز بار چوبی مدرن استفاده می­کنند. به دلیل زیبایی ظاهری منحصر به فردی که چوبش دارد از آن برای ساختن انواع مبل و صندلی هم استفاده می­شود.

چنار یکی از درختان بسیار زیبایی است که زیست بومش ایران است. تا این حد که از لحاظ فرهنگی هم در تاریخ و ادبیات ایران ریشه دوانیده است. این درخت در اکثر مناطق ایران چه در جلگه، کوهپایه یا شهر به وفور یافت می­شود و در میان صنعت کاران کاربردهای زیادی دارد.

 

  1. چوب نراد:

یک نوع درخت کاج است که در زیست بوم ایران به وفور یافت می­شود. چوبش به رنگ سفید مایل به صورتی است و دارای مقاومت بسیار زیادی می­باشد. به علت همین مقاومت بالا و زیبایی منحصر به فردی که دارد از آن در کارگاه­ های تولیدی برای ساخت میز بار چوبی مدرن استفاده می­شود.

در سالیان اخیر به علت محدودیت برداشت از جنگل­ ها که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است بازرگانان نراد را بیشتر از همسایه شمالی روسیه وارد بازار ایران کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می­دهند تا بتوانند محصولات چوبی را با بالاترین کیفیت تولید کنند.

 

  1. چوب بلوط:

یکی از مقاوم­ترین درختانی است که در دنیا رشد می­کند. تا به امروز بیش از شصت گونه بلوط را شناسایی کرده ­اند. این درخت به علت چوب مقاومی که دارد از آن در کارگاه­ های تولیدی برای ساختن میز بار چوبی مدرن استفاده می­کنند.

بلوط چوبش دارای رنگ بندی های متفاوتی است. در بین رنگ ­ها دو رنگ سفید و قرمز بیشترین کارایی را در کارگاه ­های تولیدی محصولات چوبی دارند. به علت مقاومت خوبی که چوب بلوط دارد سبب شده از آن برای ساخت کف­پوش و مبل هم استفاده کنند.

زیست بوم اصلی آن بیشتر در منطقه زاگرس است. در مناطقی که آب و هوای خشک و سرد دارند بهتر رشد می­کند. ارتفاع این درخت معمولا به بیش از ده متر می­رسد. از میوه درختش هم دامداران برای تغذیه احشام استفاده می­کنند. میوه آن سبب می­شود تا میزان شیردهی احشام افزایش یابد.

میز بار چوبی مدرن

  1. چوب صنوبر:

نام دیگر آن درخت تبریزی است که دارای چوب نرمی می­باشد و مقاومت بالایی ندارد. این درخت چوبش دارای دو رنگ سفید و کرم است و به علت جذابیت بالای رنگش کارگاه­ های تولیدی از آن در تولید میز بار چوبی مدرن استفاده می­کنند.

به غیر از تولید میز بار برای تولید چوب کبریت هم از آن استفاده می­شود. به علت نرمی چوبش البته کمی در مقابل ضربات آسیب پذیر است ولی در      کارگاه ­های تولید یک لایه بر روی آن اضافه می­کنند تا مقاومتش افزایش پیدا کند.

این درخت در اکثر مناطق کشور رشد می­کند. بیشتر در کنار جوی آب یا کنار رود می رویند. این درخت را می­شود بیشتر در مناطقی از کشور مشاهده کرد که داری آب و هوایی تقریبا کوهستانی هستند.

 میز بار سفارشی

میز بار به دلیل اینکه امروزه جزو یکی از اجزای زینتی منزل محسوب می شود و پتانسیلی که در طراحی و ساخت به همراه خود دارد، می توان آنرا به صورت سفارشی تولید کرد.میز بار سفارشی می تواند مطابق با سلیقه ی مشتریان و سبک دیزاین و جانمایی آن در منزل هر شخص طراحی و تولید شود و ضمن اینکه محدودیتی در سفارش رنگ آن وجود ندارد.ساروچرمینه با در نظر گرفتن سلیقه ی مشتریان خود و ابعاد و اندازه ی دلخواه آنها، رویای مشتریان خود را به حقیقتی ملموس تبدیل خواهد کرد.

سخن پایانی

همانگونه که در مقاله بالا خواندید برای تولید میز بار چوبی مدرن از چوب انواع درختان استفاده می شود تا بتوان آن را با کیفیت بالا و بسیار شیک تولید کرد. لوازم چوبی باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی منزل می­شوند به همین علت استفاده از آنها از گذشته تا حال همچنان ادامه دارد.

در انتها لازم به ذکر است که صنایع چوبی ساروچرمینه با سالها تجربه در امر تولید انواع میز بار چوبی مدرن این آمادگی را دارد تا برای شما مشتریان عزیز و گرامی آن را با بالاترین کیفیت ممکن بسازد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و کیفیت تنها کافی است که با واحد روابط ارتباط مردمی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *