تخت و کمد نوزاد

دلایل استفاده از ست تخت و کمد نوزاد

به مجموعه تخت و کمد نوزاد به همراه چند چیز دیگر اصطلاحا سیسمونی گفته می شود. این لوازم معمولا توسط والدین خریداری می شود تا نوزاد تازه به دنیا آمده شان به بهترین نحو ممکن مورد مراقبت قرار بگیرد و رشد کند.

در حقیقت مناسبات زندگی امروز به سمت و سویی پیش رفته است که مردم به دنبال هر نوع ابزاری مثل ست تخت و کمد نوزاد هستند تا بتوانند بسیار راحت تر از نوزاد خود نگهداری کنند تا از خطراتی که ممکن است برایش پیش بیاید مورد محافظت قرار بگیرد.

معمولا تخت و کمد نوزاد در بازار از قیمت کم تا زیاد موجود می باشد، این تفاوت قیمت ها عمدتا به دلیل کیفیت لوازمی است که برای تولید آنها مورد استفاده قرار می گیرد، امکانش کم است که قیمت یک تخت و کمد فلزی باکیفیت با یک جنس متوسط در یک رنج باشد.

از قدیم گفته اند هر چقدر پول بدهی آش خواهی خورد، در خرید ست تخت و کمد نوزاد هم وضعیت به همین نحو است که هر چه پول بیشتری خرج کنید جنس باکیفیت تر و با دوام تری را تهیه می کنید و می توانید آن را برای نگهداری کودک خود به کار بگیرید.

به طور کل دلایل زیادی می توان برای استفاده از ست تخت و کمد نوزاد نام برد ولی از آن جایی که نمی توان تمام آنها را در این محتوای کوتاه جا داد، سعی می نماییم تا به مهم ترین آنها اشاره نموده و توضیحاتی جهت آگاهی بیشتر شما خواننده عزیز بدهیم.

تخت و کمد نوزاد

ست تخت و کمد نوزاد چیست؟

ست تخت و کمد نوزاد به عنوان اصلی ترین لوازم سیسمونی اتاق کودکان محسوب می شود. این ست معمولا شامل تخت خواب و کمد لباس است که بودن آنها در کنار یکدیگر کمک می کند تا پدر و مادر بهتر بتوانند از نوزاد خود در زمان طفولیت محافظت کنند.

تخت نوزاد عموماً شامل قسمت ‌های مختلفی مثل قسمت فضای خواب کودک، قسمت لوازم ضروری کودک و غیره است که ضرورت دارد تا در دسترس باشند. قسمت فضای خواب برای نوزاد معمولا شامل یک بخش بزرگ برای خوابیدن کودک است که به وسیله یک تشک که با کاوری پلاستیکی محافظت می شود قرار دارد.

کمد لباس نوزاد به طور کل شامل قفسه‌ های داخلی، جای آویز لباس ها و کشوهایی می باشد که لوازم مربوط به کودک در آنجا قرار می گیرند. وجود کمد مخصوص کمک می کند تا لوازم کودک هر طرف نباشد و دقیقا در یک جا قرار داشته باشد و به راحتی در دسترس پرستار یا والدین باشد.

این کمدهای لباس به پرستاران و مادران کمک می کند که تمامی لباس‌ های مربوط به کودک را به خوبی در یک جا متمرکز و سازماندهی نمایند تا در صورت نیاز سریع بتوانند آنها را پیدا کرده و مورد استفاده قرار بدهند.

چرا استفاده از ست تخت و کمد نوزاد ضرورت دارد؟

به دلیل حجم کوچکی که دارد به خوبی کودک را محصور می کند و این اجازه را نمی دهد تا در صورتی که پدر و مادر حواسش نباشد خطری او را تهدید نماید، این تخت ها دور خود میله های حفاظی دارند که همین موجب محدودیت کودک می شود.

همچنین این تخت ها و کمدها کمک می کنند تا لوازم و احتیاجات کودک به راحتی و سریع در دسترس افرادی که قصد رسیدگی به او را دارند قرار بگیرد، همین موجب می شود به خصوص زمانی که نیاز به تعویض پوشک باشد کودک دچار آزار و اذیت زیادی نشود.

اگر که دوست دارید انواع مختلف سرویس خواب را ببینید حتما روی لینک بزنید.

جنس ست تخت و کمد نوزاد از چیست؟

ست تخت و کمد برای نوزادان بیشتر از چوب ساخته می‌ شود. اما می‌ توان آن را از سایر مواد مانند ام دی اف، پلاستیک یا فلز هم درست کرد. در حقیقت همه چیز به سازنده بستگی دارد ولی به طور کلی، چوب به دلیل مقاومت و زیبایی ای که دارد بیشتر مورد توجه سازندگان قرار دارد.

 

دلایل استفاده از ست تخت و کمد نوزاد:

مطابق با توصیه‌ های زیادی که پزشکان و دیگر مشاوران مربوط به امور کودک کرده اند معمولا توصیه می شود که از ست تخت و کمد نوزاد برای نگهداری بهتر او استفاده شود، در ادامه به بعضی از این دلایل اشاره نموده و مختصر شرح می دهیم تا بهتر بتوانید آنها را درک نمایید.

توصیه می کنم حتما مقاله ی دکوراسیون اتاق خواب کوچک را مطالعه کنید.

تخت و کمد نوزاد

کمک به حفظ نظافت و بهداشت شخصی نوزاد:

یکی از بزرگ ترین دلایلی که موجب شده است تا ست تخت و کمد نوزاد به شدت توصیه شود و مورد توجه والدین قرار بگیرد نظافت شخصی کودک است. بچه ها عادت دارند که هر چیزی که دم دستشان قرار گرفت را دستمالی نمایند و احتمال بیمار شدنشان افزایش پیدا کند، تخت ها به حفاظ مجهز هستند و اجازه نمی دهند به هر جایی بروند و همین باعث می شود احتمال بیمار شدنشان کاهش بیابد.

کمک به انجام راحت‌ تر کارهای روزانه برای والدین:

کودکان به شدت بازیگوش هستند و در بسیاری از اوقات والدین به علت مشغله ای که دارند نمی توانند تمام وقت حواسشان را معطوف به آنها نمایند و به همین دلیل استفاده از ست تخت و کمد نوزاد به آنها کمک می کند تا در زمان انجام کارهای روزانه خود نگران سلامت فرزندان خود نباشند و با دقت تمام به کارهایشان برسند.

تخت و کمد نوزاد

لوازم و وسایل کودک جایش مشخص است:

ابزار و وسایل کودک به شدت حساس هستند و نباید در مجاورت لباس آدم های بزرگسال قرار بگیرند، اگر چنین اتفاقی بیفتد ممکن است آلودگی به آنها برسد و مشکل درست کند. زمانی که لباس ها جای مشخصی داشته باشند و در کشوی تخت و کمد نوزاد قرار بگیرند پیدا کردنشان نیز آسان است و افراد نگهدارنده کودک برای یافتنشان در صورت نیاز به دردسر نمی افتند.

اطمینان از در امان بودن از خطرات:

آزاد بودن کودکان زمانی که پدر و مادر حواسشان به آنها نیست به شدت خطرناک است، معمولا تخت و کمد نوزاد حفاظ دارد و اگر در میانش قرار بگیرد، بسیار بعید است که خطری او را تهدید نماید. حفظ کودک از خطرات وظیفه هر والدینی است و با تهیه کردن این ابزار و لوازم به این هدف در کنار اهداف دیگر نیز دست پیدا خواهند کرد تا کودکشان به خوبی بزرگ شود.

زیبایی فضای اتاق کودک:

یکی از بزرگترین دلایلی که والدین برای تهیه ست تخت و کمد نوزاد به لوازم سیسمونی فروشی مراجعه میکنند مبحث زیبایی است. کارشناسان روانشناسی اعتقاد دارند کودک در محیطی که از نظر رنگ و هارمونی تناسب بهتری داشته باشد و زیباتر به نظر برسد بسیار بهتر از محیط های خشک و رسمی رشد می کند و زمانی که بزرگ شد آرامش روانی و اعصاب بهتری خواهد داشت و می تواند در مسیر ارتقای شخصیت خود و پیشرفت اجتماعی قدم بردارد.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید اصلی ترین بخش سیسمونی، تخت و کمد نوزاد می باشد. این دو وسیله در کنار یکدیگر به پرستار و والدین کمک می کنند تا به بهترین نحو ممکن از کودک نگهداری نمایند. در حقیقت این لوازم باعث می شوند تا کودک در بستری کاملا مناسب به بهترین صورت ممکن رشد و نمو کند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت سارو چرمینه با سال ها تجربه در زمینه تولید و فروش سیسمونی کودک این آمادگی را دارد تا آنها را در اختیار شما مشتریان عزیز و گرامی قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات کافی در زمینه قیمت و کیفیت با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید تا همکارانمان به خوبی راهنمایی تان نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *