سرویس خواب نوزاد

 راهنمای کامل خرید سرویس خواب نوزاد

اگر در پی خرید سرویس خواب نوزاد هستید، ولی تا بحال تجربه ای در این زمینه نداشته اید و مدام از افراد مختلف در این رابطه سوال می پرسید، در این مقاله قصد داریم که راهنمای کاملی برای شما قرار دهیم، که بعد از مطالعه ی کامل آن بدانید که چه معیارهایی باید برای خرید سرویس خواب نوزاد داشته باشید. و در نهایت به بهترین انتخاب برسید.

تمام والدین از اینکه خوراک و خواب دو چیز بسیار ضروری برای نوزادان هستند، کاملا مواقفند. به همین دلیل همیشه به دنبال بهترین ها برای نوزادان خود هستند. نوزادان نیاز به تعداد ساعت زیادی برای خواب دارند، و به همین دلیل جای خواب آنها نیز باید بسیار مناسب باشد. 

به دلیل تنوع بسیار زیادی که در انواع سرویس های خواب نوزاد در بازار وجود دارد، شما می توانید به راحتی سرویسی که از لحاظ زیبایی مد نظرتان است را پیدا کنید. ولی اینکه این سرویس خواب از لحاظ امکانات و ساختار مناسب باشد، را در انتهای این مقاله شما هم می توانید تشخیص دهید. 

مواردی که باید در خرید سرویس خواب نوزاد به آنها دقت کنیم

1- امنیت سرویس خواب نوزاد:

حتی اگر که ارزان ترین سرویس خواب نوزاد را خریداری می کنید، حتما باید امنیت خیلی خوبی داشته باشد. موارد استانداردی وجود دارد که برای طراحی سرویس خواب نوزاد از آنها استفاده می شود، مواردی که باید در امنیت سرویس خواب نوزاد به آنها دقت کنید عبارتند از: حتما محکم باشد، در هیچ قسمتی از تخت شکستگی یا دررفتگی نداشته باشد، هیچ بریدگی در سریا پایه ها یا کنارش وجود نداشته باشد، نرده های تخت از هم فاصله زیادی نداشته باشند که نوزاد در میان آنها حرکت کند و پایه ی تخت بلند نباشد. یادتان باشد که طبق استاندارها، تخت نوزاد نمی توانید دارای سوراخ باشد. 

بعد از اینکه از امنیت تخت نوزاد مطمئن شدید، باید به دنبال امنیت تشک آن باشید. خبر خوب این است که اکثر تشک ها با سایز استاندارد تخت، طراحی شده اند. تا جایی که برای شما امکان دارد، تخت و تشک را از یک جا خریداری کنید تا اندازه ها متناسب باشد. ولی اگر که مجبور شدید که جدا از هم بخرید، حتما مراقب استانداردها و اندازه ها باشید. 

مراقب باشید که تخت استفاده شده ای را دوباره به شما نفروشند. چرا که طبق استانداردها، دوباره اسمبلی کردن اجزای تخت نوزاد، بسیار خطرناک است و در استانداردهای سال های اخیر دقیقا قید شده است که نباید تخت نوزاد دوباره باز و بسته شود و دوباره برای فروش اسمبلی شود. 

سالانه بیشتر از 3500 کودک زمانی که در خواب هستند، عمر خود را از دست می دهند. مسائل زیادی در این پدیده دخیل است که تعدادی از آنها به مرغوب بودن سرویس خواب نوزاد برمی گردد. پس به عنوان والدین نوزاد، حتما باید مراقب انتخاب های خود باشید.

2- سبک و مدل ساخت تخت نوزاد:

بخاطر اینکه در سرویس خواب نوزاد، تخت در مرکز اهمیت قرار دارد و انتخاب نوع آن بسیار مهم است، پس این به ذهن می رسد که انتخاب نوع و سبک بسیار مهم است. برای شروع باید بدانید که طراحی و سبک ساخت تخت نوزاد، در انواع مختلفی وجود دارد. قطعا یکی از المان هایی که بسیار در انتخاب شما تاثیرگذار است، قیمت تخت است. پس شما در همان ابتدا باید بودجه ی خرید خود را مشخص کنید و سپس طرح هایی در رنج بودجه ی خود را خریداری بفرمایید. ولی باید بدانید که با هر رنج قیمتی که قصد خرید دارید، باید یک سری انتظارات از سرویس مورد نظر داشته باشید. 

                      شما می توانید برای اطلاع از سبک مدرن سرویس خواب، به مقاله ی اختصاصی سرویس خواب مدرن مراجعه فرمایید

سرویس خواب نوزاد

 

تخت نوزاد استاندارد

ارزان ترین تخت های نوزاد، نوع استاندارد آن هستند. این نوع تخت ها ابزارهای اضافه و طراحی های متنوع و … ندارد، بلکه بسیار ساده، تنها با استانداردهای لازم ساخته شده اند. اینگونه تخت های نوزاد بسیار برای افرادی که دنبال هزینه ی کمتر هستند مناسب هستند. همچنین افراد زیادی قصد دارند که تخت نوزاد اول را برای فرزند دیگرشان نگه دارند، و این نوع تخت ها مناسب ترین هستند از این نظر که برای فرزندان بعدی نگه داشته شوند.

تخت های نوزاد قابل تبدیل

بسیاری از خانواده ها در زمان خرید سرویس خواب، قید می کنند که قصد دارند تخت نوزاد قابل تبدیل باشد. تخت قابل تبدیل به این شکل است که همزمان با رشد نوزاد، تخت را نیز میتوان بزرگ کرد. یادتان باشد در ابتدا تصمیم نهایی را بگیرید که آیا می خواهید که تخت را برای نوزاد بعدی نگه دارید یا اینکه می خواهید تخت را بزرگ کنید برای همان فرزندتان. 

مسئله ی دیگری که در این ماجرا باید به آن دقت کنید این است که در همان ابتدا از کسی که قصد خرید تخت نوزاد از او را دارید، بپرسید که برای تبدیل کردن ایت تخت به سایز های بزرگتر چه مقدار باید هزینه کرد؟ و بعد از آگاهی از هزینه و اینکه آیا در زمان تبدیل خودتان می توانید تخت را تبدیل کنید یا اینکه حتما باید یک فرد متخصص باشد، تصمیم بگیرید که آیا به صرفه است خرید این مدل تخت نوزاد یا نه. پس تصمیم نهایی را باید با توجه به شرایط شخصی خودتان بگیرید.

تخت های نوزاد مینی یا قابل حمل

این گونه تخت های نوزاد، مناسب چندماه اول زندگی نوزاد هستند. بسیاری از والدین این گونه تخت ها را به خاطر قابل حمل بودن، برای زمان مسافرت بسیار دوست دارند. بعضی از والدین این گونه تخت ها را به خاطر قیمت پایینی که دارند، می پسندند. بعضی دیگر چون فرزندان دوقلو دارند، از این تخت ها هم به خاطر هم هزینه تر بودن و هم به خاطر اینکه فضای کمی را اشغال می کنند، استفاده می کنند. 

ولی والدینی هم هستند که به دلایلی علاقه ای به این تخت ها ندارند، از جمله اینکه فاصله ی این تخت ها تا کف زمین خیلی کم است و نوزاد تحت تاثیر سرما قرار می گیرد و همچنین زمانی که بخواهی نوزاد را داخل یک تخت مینی قرار دهی، احتمال اینکه او از خواب بیدار شود بسیار زیاد است. 

توصیه میکنم مقاله ی بهترین تخت خواب را مطالعه کنید.

سرویس خواب نوزاد

 

تخت نوزاد اسلیت

این تخت ها به دلیل چوبی که در آنها استفاده شده است، دارای قیمتی بیشتر از بقیه هستند. در سال های اخیر هم موارد استفاده از آنها بسیار بیشتر شده است. بعضی از تخت های اسلیت، حتی تخت قابل تبدیل هم هستند به طور همزمان، که همین امر باعث گران تر بودن آنها می شود. 

تخت های نوزاد قدیمی

بعضی از والدین هنوز علاقه ی زیادی به تخت های قدیمی دارند، ولی بررسی ها نشان داده اند که این تخت ها بسیار برای نوزاد مخرب هستند و نباید از آنها استفاده شود.

اهمیت خواب نوزاد

همه ی اقشار جامعه به این موضوع واقف هستند که خواب نوزاد از اهمیت بالایی برخوردار است و برای برقراری استاندارد های لازم برای کیفیت هرچه بهتر خواب نوزاد، فاکتور هایی وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه ای را کرد.سرویس خواب نوزاد می بایست ویژگی هایی را داشته باشد که در تامین امنیت و کیفیت خواب نوزاد تاثیر مستقیم را بگذارد و در کنار این فاکتور ها امنیت جانی نوزاد را هم در حین خواب تامین کند.پس در هنگام خرید سرویس خواب نوزاد خود و یا سفارش آن کمال دقت را به کار گیرید.

سخن پایانی راهنمای کامل خرید سرویس خواب نوزاد

 در این مقاله از سایت ساروچرمینه، سرویس خواب نوزاد را به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم. اینکه با توجه به شرایط مالی و فضایی که در دسترس والدین وجود دارد، چه سرویس خوابی را برای نوزاد خود انتخاب کنند و اگر از لحاظ شرایط مالی و … مشکل داشتند، چه معیارهایی را برای خرید خود حتما باید مد نظر داشته باشند.

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *