تخت خواب دونفره

چگونه بهترین تخت خواب دونفره را پیدا کنیم؟

زوج های زیادی همیشه نسبت به تخت خواب دونفره خودشان اعتراض دارند، که باعث آزار آنها شده است و موجب شده است که آنها جای خواب خود را عوض کنند. تجربیات تلخی مانند این مورد را از زبان زوج های زیادی می توانید بشنوید. چرا که قبل از خرید درمورد خرید خودشان تحقیقات کافی را انجام نداده اند و همین امر باعث عدم رضایت شان شده است.

قبل از خرید هر چیزی شما باید تحقیقات کافی را داشته باشید، مخصوصا خرید وسیله ای باشد که به طور مستقیم به آرامش و استراحت شما وابسته است و عدم رضایت از آن زندگی شما را آشفته می کند. 

در این مقاله قصد دارم که توضیحاتی را در رابطه با انتخاب تخت خواب دونفره برای شما عرض کنم، که دیگر تجربه ی منفی در این زمینه نداشته باشید.

انواع مختلف تخت خواب دونفره کدامند؟

تخت خواب دونفره

تخت خواب های دونفره، دارای انواع مختلف، هم از نظر اندازه و هم از نظر مدل و طراحی هستند. پس در ابتدا باید بدانید که در میان کدام نوع از تخت خواب ها باید انتخاب کنید و سپس انتخاب خوبی داشته باشید.به طور کلی در خرید وسایل سفارشی خانه، مانند سرویس خواب، میزبار، آینه، کنسول و… که در اکثر مواقع به صورت سفارشی و مطابق با نظر شما ساخته می شود، می بایست دید و اطلاعا مناسبی را نسبت به آن محصول داشته باشید.

1- تخت خواب دونفره دابل:

اندازه ی تخت خواب دونفره دابل 134.5 سانتی متر در 190.5 سانتی متر است. این تخت خواب ها به خاطر اندازه شان حتی توسط افراد مجرد هم مورد استفاده قرار می گیرند. 

2- تخت خواب دونفره کویین:

یکی از معروف ترین انواع تخت خواب ها برای زوج ها، مدل کویین است. اندازه ی این تخت خواب های دونفره 152.5 سانتی متر در 203 سانتی متر است. که از لحاظ اندازه برای زوج ها ایده آل است. 

3- تخت خواب دونفره کینگ:

این نوع از تخت خواب دونفره، تقریبا یکی از بزرگترین انواع تخت خواب ها برای زوج ها است. اکثرا زوج هایی که دارای نوزاد هستند یا دارای حیوان خانگی هستند از این نوع تخت خواب استفاده می کنند. اندازه ی تخت خواب دونفره کینگ 193 در 203 سانتی متر است.

                         برای انتخاب تخت خواب سرویس خود، پیشنهاد می شود مقاله ی سرویس خواب عروس را مطالعه فرمایید

تخت خواب دونفره

بهترین تخت خواب دونفره را چگونه پیدا کنیم؟

در ابتدا با استفاده از اطلاعات بالا، بهترین سایز را برای تخت خواب دونفره خود انتخاب کنید و بعد به دنبال موارد پایین باشید:

  • دو نفری با هم برای خرید بروید:

چون اکثرا هیچ دو نفری دارای نظر مشابه نیستند، پس در هنگام خرید حتما دو نفرتان با هم برای خرید بروید. 

  • حتما روی تخت دراز بکشید:

کاربرد تخت در منزلتان برای زمان استراحت شما و زمانی است که شما دراز کشیده هستید، پس حتما در زمان خرید هم روی تخت دراز بکشید تا متوجه شوید که آیا دقیقا این همان چیزی است که می خواهید یا نه.

بدلیل اینکه امروزه بحث های مالی در خرید مشتریان بسیار حائز اهمیت است و سرویس خواب هم از اجزای مهم فضای استراحت همگان محسوب خواهد شد، می بایست در خرید خود دقت کامل را به کار گیریم تا رضایت کامل را برای سال های سال از خرید خود احساس کنیم.

  • به اندازه ی اتاق بسیار دقت کنید:

برای اینکه تخت خواب دونفره خیلی خوبی داشته باشید، تنها نباید سایز تخت خواب را برای خود بررسی کنید، بلکه باید اتاق خواب را نیز مورد بررسی قرار دهید. افراد زیادی هستند که بدون توجه به اندازه ی اتاق خواب تخت خواب انتخاب می کنند و بعد از مدت کمی چون جای کافی برای تخت خواب ندارند، آن را جمع می کنند و هیچوقت دیگر از آن استفاده نمی کنند. پس قبل از خرید حتما اتاق خود را اندازه گیری کنید و مشخص کنید که با توجه به اندازه ی اتاق به چه تخت خوابی نیاز دارید. 

  • تشک تخت خواب بسیار مهم است:

مهم ترین قسمتی که خیلی باید به آن دقت کنید، تشک تخت خوابتان است. شما با استفاده از یک تشک مرغوب حتی می توانید یک تختی که نامرغوب است را تبدیل به جای خواب و استراحتی عالی کنید. اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید این است که اکثر اندازه ها بر اساس استانداردها است. یعنی تختی که انتخاب می کنید یک اندازه ی استانداردی دارد که تشک هم باید به همان اندازه ی استاندارد باشد. خریدن تشکی که به اندازه ی مناسب نیست اصلا کار منطقی نیست، چرا که باعث آزار و اذیت شما می شود و روی تخت جای نمی شود.

بعد از اینکه اندازه ی مناسب تشک برای تخت دونفره را پیدا کردید، باید مشخص کنید که آیا تشک سفت می خواهید یا نرم؟ این مسئله را باید دونفری با هم مشخص کنید. چرا که جنس تشک ها با هم فرق دارد. 

مواردی که در زمان انتخاب تشک مناسب برای تخت دونفره باید به آن دقت کرد

            – زوج هایی با اختلاف وزنی بالا: بله، برای زوج هایی با اختلاف وزنی بالا، تشک هایی وجود دارد که هیچ کدام از خوابیدن روی تشک اذیت نشوند. 

            – زوج هایی با وزن بالا: زوج هایی هستند که به خاطر وزن بالا، تصور می کنند که تمامی تخت خواب ها برای آنها نامناسب است. در حالی که تنها باید گستره ی تحقیق خودشان را مقداری بیشتر کنند و تشک و تخت مناسب خودشان را پیدا کنند.

           – زوج های گرمایی: بله گرمایی بودن یکی از دلایل فراری بودن افراد از تخت خواب است. مخصوصا در میان افراد متاهل یکی از دلایلی که باعث می شود از تخت خواب دونفره دوری کنند، میزان گرما است. برای این مشکل راه حل بسیار خوبی وجود دارد. بله، تشک مناسب خودتان را خریداری کنید. تشکی خریداری کنید که خاصیت خنک کنندگی داشته باشد. و با خرید این تشک احساس رضایت را در خود بالا ببرید.

         – زوج هایی که دارای کمردرد و گردن درد هستند: زمانیکه شما کمر درد یا گردن درد دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تشک و بالش خود را بررسی کنید. حال اگر زوجی هستید که هر دوتای شما یا یک نفرتان، دارای مشکل کمر درد یا گردن درد است، و قصد خرید تخت خواب دونفره دارید، اصلا نگران نباشید. چرا که تشک هایی کاملا مناسب برای درد های شما تعبیه شده اند، که کم کم باعث بهبود وضعیت جسمی شما هم می شوند.

         – افرادی که در کنار می خوابند: افرادی زیادی هستند که زمان خوابیدن، در کنار تخت می خوابند. تشکی که برای این افراد انتخاب می شود باید توانایی تحمل فشار را در قسمت های مختلف داشته باشد. چرا که بعضی از تشک ها تنها در وسط تشک توانایی بالایی در تحمل فشار را دارند. پس باید کاملا عادات خود را در زمان خرید تشک دخیل کنید.

تخت خواب دونفره

سخن پایانی بحث چگونه بهترین تخت خواب دونفره را پیدا کنیم؟

ساروچرمینه در این مقاله در مورد مسئله ی مهمی که باعث آزار و اذیت بسیاری از زوج ها شده است، صحبت کرده است. انتخاب بهترین تخت خواب دونفره. چرا که زوج های زیادی اعلام کرده اند که زمانی که استراحت درستی ندارند، مشاجره ی بیشتری با هم دارند. پس جایی که قرار است آنجا استراحت کنید بسیار مهم است. در انتخاب تخت خواب دونفره معیارهایی وجود دارد که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرند. چرا که همین معیارها هستند که عدم دقت به آنها برای شما تجربه ی بد در داشتن تخت خواب دونفره به بار می آورد.

امیدواریم که همیشه به بهترین نحو استراحت کنید و از مقاله ی ما لذت کامل برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *